Materiał Partnera

Endodoncja – kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Endodoncja – kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

W okresie dzieciństwa często słyszymy formułkę, aby dbać o zdrowe uzębienie, nie jeść dużo słodyczy oraz myć zęby rano i wieczorem. Z reguły zapominamy o naszym zdrowiu w późniejszych latach naszego życia, co powoduje bóle kręgosłupa, nadwagę, a także problemy z zębami. Te ostatnie przysparzają nam często dużych kłopotów wobec czego dochodzi do mniejszych lub większych uszczerbków, które należy leczyć specjalnymi metodami.

Leczenie kanałowe rozsądną inwestycją we własne zdrowie

Jedną z takich metod jest leczenie kanałowe – endodoncja. Poddani takiemu zabiegowi są pacjenci, którzy chorują na zapalenie miazgi zęba, czyli znajdujących się w jego wnętrzu nerwu i naczyń krwionośnych. Przyczyną takiego stanu rzeczy są bakterie dostające się do wnętrza zęba poprzez ubytek próchniczy, pęknięcia lub szczelinę między wypełnieniem a zębem. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu podczas jednej wizyty i jest bardzo dobrą inwestycją we własne zdrowie.

Kiedy zgłosić się do stomatologa?

Wizyta u stomatologa będzie rozsądną decyzją, jeżeli zauważymy zmieniający się kolor zęba na ciemniejszy w porównaniu do pozostałych, staje się wrażliwy na nagryzanie, zmiany temperatur i dotyk, jest pęknięty, złamany lub pojawił się wokół niego ropiejący pęcherzyk. Jeszcze nie tak dawno powyższe objawy nie pozwalały na skuteczną operację zęba i konieczne było jego usunięcie.

Nowoczesne technologie w służbie pacjenta

Dzisiaj leczenie kanałowe, które wykorzystuje mikroskop endodentyczny, pozwala na skuteczne wyleczenie chorych zębów. Narzędzie to jest niezbędne do wykonania zabiegów wymagających dużej precyzji, ponieważ pozwala zajrzeć do wnętrza kanałów korzeniowych. Na tej podstawie można ocenić ich długość i kształt, a także zlokalizować ewentualne przeszkody lub pęknięcia. Dzięki dokładnie powiększonemu obrazowi chorego miejsca można przystąpić do skutecznego leczenia.

Gdzie wykonać leczenie endodentyczne?

Skuteczne leczenie kanałowe oferuje poznańska klinika stomatologiczna Dental Prestige. Dzięki nieocenionym umiejętnościom lekarzy stomatologów, zastosowaniu nowoczesnej aparatury, zaawansowanej radio- i elektrodiagnostyki, maszynowemu opracowaniu kanałów korzeniowych umożliwia wyleczenie trudnych przypadków endodontycznych, czyli zębów, które niegdyś kwalifikowały się do usunięcia. Aby zapewnić pacjentom wysoki komfort w klinice znajdują się dwa doskonale wyposażone gabinety stomatologiczne, gabinet dziecięcy, pracownia protetyczna oraz pracownia rentgenowska.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy