Nowoczesne technologie
10 listopada 2017

Zalety stosowania implantów zębowych

Implanty stomatologiczne są stosowane w odbudowie utraconych zębów już od bardzo wielu lat. Jest to w tej chwili zdecydowanie najlepsza metoda, która pozwala nie tylko na idealną odbudowę estetyki uśmiechu, ale także na przywrócenie pełnej funkcjonalności układu żucia. W naszym artykule dokładnie opisujemy, dlaczego wszczepienie implantu zębowego daje tak doskonałe rezultaty.

Odbudowa korzenia utraconego zęba

Najważniejsze zalety wszczepiania implantów zębowych biorą się stąd, że jest to jedyna metoda odbudowy zębów, która pozwala nie tylko na idealne odwzorowanie korony naturalnego zęba, ale także jego korzenia. Najważniejszym elementem implantu jest bowiem jego filar, czyli wykonana z tytanu lub jego stopów śruba, którą wprowadza się w kość szczęki  lub żuchwy pacjenta i która ma za zadanie odwzorowanie korzenia zęba.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Super Dent na warszawskim Wawrze: Materiał z którego wykonany jest filar implantu nie jest przypadkowy. Tytan wykazuje bowiem całkowitą biozgodność z tkankami kostnymi organizmu, dzięki czemu po wszczepieniu jest przez nie traktowany jak ich integralna część co przekłada się na zminimalizowanie do 1-2 %  ryzyka, że wszczep zostanie odrzucony. Dzięki tym właściwościom będzie przez tkankę kostną obrastany, tak samo jak jest obrastany naturalny korzeń zęba.

Zapobieganie procesom zanikowym kości

Takie traktowanie przez organizm  filaru implantu przez tkankę kostną żuchwy lub szczęki skutkuje tym, że wszczepiony element jest bardzo stabilny. Zapobiega się w ten sposób również powstawaniu procesów zanikowych kości które zachodzą po utracie przez pacjenta naturalnych zębów. Dochodzi do nich dlatego, że tkanka kostna po utracie korzenia zęba nie ma możliwości dalszego rozwoju oraz regeneracji. Wszczepienie implantu zębowego indukuje kość do jej odbudowy. Niestety u niektórych pacjentów, którzy zbyt długo zwlekali z odbudową utraconego lub utraconych zębów, przed wykonaniem wszczepu implantu stomatologicznego, konieczna jest najpierw odbudowa kości.

Odbudowa estetyki uśmiechu

Inną zaletą odbudowy zębów poprzez wszczepienie implantów zębowych jest idealna odbudowa estetyki uśmiechu. W implantologii stosowane są korony porcelanowe, które charakteryzują się najbardziej zbliżonym wyglądem do naturalnych zębów. Dzięki temu, po wszczepieniu implantu i późniejszym przymocowaniu do niego korony, nasz nowy ząb jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

5/5 - (1 vote)