Nowoczesne technologie
10 maja 2019

Czy warto zdecydować się na implanty?

Implanty zębowe to znana technika na dopełnienie braków we własnym uzupełnieniu. Przeszło 50-letnie doświadczenia z implantami zębowymi pozwolą przyjąć ową technikę leczenia jako szczególnie fizjologiczną oraz często stosowaną.

Teraz założenie implantów oferuje swoim klientom każda profesjonalna przychodnia stomatologiczna, gdyż obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania.

Implanty zębów odkryto dlatego, iż protezy klasycznie stosowane w protetyce dentystycznej są ułomne, oraz to z niezwykle wielu powodów. Ich ważną zaletą jest to, iż odbudowują tylko zewnętrzną część zęba, więc jego część koronową (koronę), tymczasem dla polskiego zdrowia oraz klasy aparatu zębowego nie mniej ważna jest część niezauważalna, więc korzeń zęba. Implanty zębów są takim typem protez, jaki regeneruje korzeń.

Długo by tłumaczyć, czemu korzeń jest aż taki ważny, posłużmy się zatem liczbami, czyli jak ocenili specjaliści, protezy ruchome zmieniają zęby naturalne tylko w 30%, w wypadku implantów zastępstwo jest bliskie 100%, jednak niewątpliwie stu procent nie osiąga, ponieważ żaden wytwór człowieka nie jest tak świetny, jak wyjścia w pełni naturalne. Wpierw w kość wprowadzany jest implant, jaki poprzez parę następnych miesięcy wiąże się z nią. Samo wszczepienie tytanowej śruby trwa blisko 20 minut oraz odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu należy parę dni brać antybiotyk oraz unikać w pierwszym tygodniu ciepłych soków oraz pokarmów i alkoholu. Po 3-6 miesiącach do śruby uzupełniany jest filar, na jakim budowany jest ząb. Podczas tychże paru miesięcy, gdy tytanowa śruba łączy się z kością na implant zakładana jest korona.

Kiedy należałoby wykorzystać implanty zębów?

Wszczepienie implantów polecane jest przy brakach w uzębieniu oraz zaniku kości. Implanty są stałe, odnawiają własny wygląd oraz funkcje uzębienia i atrakcyjny uśmiech. Nie ma w ich wypadku mało wygodnych w noszeniu mobilnych części lub sprzączek, tych na przykład w protezach ruchomych.

Dzięki zastosowaniu implantów zębowych można odbudować choremu całe uzębienie oraz pozostawić jego naturalne rysy twarzy. Nie ma tutaj potrzeby polerowania pobliskich zębów, jak przy zakładaniu mostów protetycznych. Implanty relatywnie błyskawicznie oraz nierozerwalnie zrastają się z obejmującymi je tkankami kości, więc po odbudowie protetycznej chory może chociażby zapomnieć, iż ma implanty.

5/5 - (3 votes)