białe zęby Stomatologia estetyczna
14 marca 2018

Jakie są metody wybielania zębów?

Piękny uśmiech to najlepszy dodatek do każdej stylizacji, niezależnie od okazji. Promiennie uśmiechnięta osoba zawsze jest lepiej postrzegana i łatwiej nawiązuje kontakty. Zdrowe, białe zęby odejmują lat i dodają pewności siebie. Czy można jednak skutecznie poprawić swój uśmiech? Odpowiedź brzmi: tak – wystarczy zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów.

Wybielanie gabinetowe

Geny, nawyki żywieniowe, stosowane używki i niewłaściwa higiena jamy ustnej – wszystko to sprawia, że odcień naszych zębów coraz mniej przypomina śnieżnobiałą biel. Istnieje wiele sposobów na poprawę kolorytu zębów, począwszy od domowych receptur sporządzanych na bazie produktów spożywczych, aż po specjalne pasty, paski i inne środki wybielające dostępne w drogeriach i aptekach. Nic jednak nie zastąpi profesjonalnego zabiegu wykonanego w gabinecie stomatologicznym specjalizującym się w wybielaniu zębów. Poprawa kolorytu zębów zaczyna się od kompleksowego przeglądu uzębienia i usunięcia kamienia nazębnego, np. metodą piaskowania. Już sam ten zabieg rozjaśnia uśmiech, ale nie daje takich efektów jak profesjonalne wybielanie zębów. Wybielanie gabinetowe to szybki i skuteczny sposób na uzyskanie białego uśmiechu. Dentysta po zabezpieczeniu dziąseł pacjenta nanosi na jego zęby specjalny środek wybielający, a następnie naświetla je falami o danej długości. Światło aktywizuje składniki preparatu, przyspieszając i wzmacniając ich działanie. Cały zabieg trwa około godzin, a efekty widoczne są od razu.

Wybielanie nakładkowe

Alternatywą dla wybielania gabinetowego może być stosowanie specjalnych nakładek. Zaletą tego zabiegu jest możliwość wykonywania go samodzielnie, w domu pacjenta.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wymagana jest na początku leczenia, aby dentysta mógł pobrać wyciski uzębienia i na ich podstawie wykonać optymalnie dopasowane nakładki. – Mówi przedstawiciel Centrum Stomatologicznego APEX we Wrocławiu. – Stomatolog dobierze również odpowiedni dla pacjenta żel do aplikacji na nakładki. Sam zabieg przeprowadzany jest samodzielnie przez pacjenta i polega na regularnym zakładaniu nakładek z naniesionym żelem. W zależności od dobranego preparatu, nakładki nosi się raz lub dwa razy na dobę po 2 – 4 godziny przez kilka tygodni. W trakcie leczenia i po jego zakończeniu konieczne są wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu kontroli prawidłowości i postępów wybielania. Systematycznie i poprawnie zakładane nakładki, w połączeniu z samodyscypliną pacjenta oraz prawidłową higieną jamy ustnej pozwolą szybko uzyskać pożądany efekt, jakim będzie bielszy uśmiech.

5/5 - (1 vote)