wybielanie zębów Stomatologia estetyczna
31 października 2019

Bezpieczne metody wybielania zębów

Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu ich barwy. Zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym jest nadzorowany przez lekarza stomatologa, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych samodzielnie w domu. Wybielanie zębów w gabinecie jest bezpieczne i bezbolesne, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wizyty u stomatologa. Poznajmy bezpieczne metody wybielania zębów.

Wybielanie to proces rozjaśniania barwy naszych zębów. Stopień ich wybielenia jest sprawą indywidualną. Dzięki nowoczesnym metodom dostępnym w gabinetach stomatologicznych możemy wybielić zęby o kilka tonów.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond

Metoda ta pozwala na bezpieczne oczyszczanie, zarówno powierzchni zębów, jak i jej wewnętrznej struktury. Polecana jest osobom, którym zależy na natychmiastowych efektach. Bielsze zęby otrzymujemy już po jednej wizycie.

Urządzenie wybielające Beyond emituje zimne, niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Konstrukcja optyczna urządzenia wyeliminowuje szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe. Dzięki wybieleniu zębów systemem Beyond zęby stają się od 5 do 14 odcieni jaśniejsze według skali VITA – zauważa lekarz stomatolog z Kliniki Dentystycznej Codzienna Stomatologia i Kosmetologia w Mysłowicach, świadczącej kompleksowe usługi stomatologiczne, również z zakresu stomatologii estetycznej.

Zabieg, swoją skuteczność osiąga za sprawą specjalnego preparatu, który pod wpływem działania lampy głęboko wnika w strukturę naszych zębów. Zabieg nie trwa długo – już w niecałą godzinę możemy cieszyć się pięknym i białym uśmiechem. Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu wyleczyć całe uzębienie, m.in. usunąć ubytki próchnicowe, stany zapalne, oczyścić powierzchnię zębów z kamienia i osadów.

Nakładki wybielające zęby

Nakładki do wybielania zębów to metoda, która polega na korzystaniu ze specjalnych szyn z winylu, dopasowanych indywidualnie do kształtu szczęki pacjenta. W początkowym etapie lekarz pobiera od pacjenta wyciski zębów, na podstawie których wykonuje nakładki. Gdy pacjent dopasuje je idealnie do swoich zębów, otrzymuje strzykawki żelu wybielającego do domu, gdzie samodzielnie wypełnia nakładki żelem i zakłada na całą noc przez 1-2 tygodnie. W celu zwiększenia intensywności efektu możemy stosować kuracje przypominające, czyli raz na kilkanaście miesięcy powtarzać zabieg zakładając nakładkę na 1-2 noce.

Wybielanie zębów przy użyciu lasera Picasso

Wybielanie zębów za pomocą lasera diodowego to nowoczesna metoda, coraz bardziej popularna wśród klientów. Do wybielania zębów używa się preparatu wybielającego oraz lasera diodowego Picasso. Zabieg wybielania zębów za pomocą lasera diodowego nie powoduje powstania nadwrażliwości zębiny zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i dwa tygodnie później. Laserowe wybielanie zębów możemy wykonać u stomatologa w Mysłowicach. Opiera się ono na tej samej procedurze, co wybielanie lampą Beyond z tym że nałożony na zęby preparat naświetla się laserem diodowym Picasso.

5/5 - (1 vote)