Pierwsza pomoc
16 maja 2019

Jak znaleźć dobrego dentystę?

Tak samo ważnym specjalistą jak kardiolog czy lekarz rodzinny jest – dentysta. Zajmuje się delikatniejszym obszarem medycyny, ponieważ dbając o nasze zęby, równocześnie dba o nasz wygląd. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć pełne zaufanie do swojego stomatologa. Jednak jak znaleźć odpowiedniego specjalistę? 

Lekarz z polecenia – czy to dobry wybór?

Co jest lepszą rekomendacją dla lekarza niż doskonały efekt leczenia, który można zobaczyć u syna znajomego lub u koleżanki z pracy? Siła polecenia jest tak duża, że praktycznie pewnym jest, iż skierujemy się właśnie do tego specjalisty. Dobrym pomysłem jest też po prostu zapytanie wśród swoich  znajomych, do którego dentysty chodzą. Działa to w dwie strony – możemy znaleźć bardzo dobrego specjalistę, jak i ustrzec się przed tym niekoniecznie dobrym.

doctor-563429_1280.jpg

Internet to opinie

Jednym ze sposobów na znalezienie dobrego specjalisty są różne portale, które oferują spis lekarzy. Pacjenci dają im opinię i z nich można wywnioskować czy warto skorzystać z usług tego właśnie stomatologa czy nie. Niektóre strony oferują możliwość natychmiastowego umówienia się na wizytę z poziomu portalu. To doskonała opcja żeby podejrzeć wolne terminy i zaoszczędzić czas – warto z tego korzystać.

Kolejnym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę szukanej frazy np. „dentysta Kraków”. Następnie należy przewertować gabinety, jakie wyskoczą i po opiniach oraz ofercie zdecydować o wyborze konkretnego adresu. Na mapie można podejrzeć jak daleko od miejsca zamieszkania znajduje się szukany dentysta.

Alternatywą dla wyszukiwarek internetowych są portale społecznościowe. W grupach tematycznych lub ogólnych można pytać innych użytkowników o ich doświadczenia z konkretnymi specjalistami lub pytać o to, którego dentystę polecają. Taki sposób wyszukiwania informacji jest skuteczniejszy niż wyszukiwanie w Google, ponieważ odpowiedzi na swoje zapytanie dostajemy od innych użytkowników, nie od algorytmu danej wyszukiwarki.

Czym się kierować w dobrze dentysty?

W zależności od potrzeby, przez którą szukamy dentysty należy zwrócić uwagę między innymi na: dostępność terminów, cenę oraz opinie innych pacjentów. Jak zostało napisane wyżej – nie ma lepszej formy polecenia oraz przekonania pacjenta do usług lekarza niż zobaczenie efektu leczenia u znajomego.

3.7/5 - (3 votes)