Pierwsza pomoc
6 marca 2019

Jak wybrać dobrego dentystę?

Gdy zaczynamy odczuwać ból zębów cała nasza uwaga kieruje się na poszukiwanie dobrego stomatologa. Jak wykazują badania osoby, które stosunkowo rzadko odwiedzają gabinet stomatologiczny, tylko dlatego że nie muszą, najczęściej zmieniają swojego dentystę.

Stomatolog musi być nie tylko fachowcem i perfekcyjnie leczyć zęby, ale też powinien umieć stworzyć przyjazną atmosferę w gabinecie. Pamiętajmy, że bardzo często pacjentowi towarzyszy silna obawa przed bólem i strach przed wizytą.

Jak wybrać dobrego stomatologa? 

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na wytypowanie stomatologa jest poczta pantoflowa. Przy tak newralgicznych wyborach opinie znajomych, a jeszcze lepiej ich stan uzębienia przekonują nas najbardziej. Mimo wszystko zawsze trzeba jednak wziąć pod uwagę specyfikę zabiegu, jakiemu chcemy się poddać. Warto sprawdzić przed wizytą czy dany stomatolog lub chociaż przychodnia stomatologiczna specjalizuje się w wykonywaniu określonych usług stomatologicznych. Inaczej będziemy szukać pomocy, gdy decydujemy się na implanty zębowe a inaczej, gdy szukamy specjalistów nakładających aparaty na zęby.

Czy cena za usługę ma znaczenie? 

Niestety dla nas konsumentów cena za usługę w gabinecie dentystycznym ma cały czas jeszcze znaczenie. Wszystko zależy oczywiście od tego czego oczekujemy. Przede wszystkim czy oczekujemy usługi na poziomie amalgamatu czy mierzymy znacznie wyżej. Brutalnie mówiąc cena za wizytę u dentysty zależy niestety od jakości przede wszystkim użytego materiału ale też jakości narzędzi stomatologicznych. Nie powinno tak być, ale cały czas mamy do czynienia właśnie z takimi podziałami.

Aby podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję warto skorzystać z internetu i porównać koszt danej usługi. Stomatolog podczas wizyty powinien dokładnie nazwać wszystkie czynności jakie ma do wykonania oraz podać nam opcje dla wyboru materiału i koszty.. Dzięki temu porównując kilka stron internetowych przychodni, które są w zasięgu naszego zainteresowania, można dokładnie określić wartość całej usługi.

Na szczęście dbając o stan uzębienia w sposób systematyczny, pilnując przeglądów, dbając o właściwą dietę można naprawdę ograniczyć koszty usług dentystycznych w skali roku.

5/5 - (1 vote)