Higiena, Nowoczesne technologie
26 marca 2018

Soniczne szczoteczki do zębów – dlaczego warto z nich korzystać?

Urządzenia zasilane prądem dominują w kolejnych dziedzinach życia. Ta rewolucja nie ominęła też higieny jamy ustnej. Obecnie mamy do wyboru klasyczne szczoteczki, ale też ich elektryczne odpowiedniki, które wykonują za nas całą pracę, czyli szczoteczki obrotowe i soniczne. W tym tekście przyjrzymy się tym ostatnim. Jakie są zalety korzystania z sonicznych szczoteczek elektrycznych?

Jak działają soniczne szczoteczki do zębów?

Szczoteczka soniczna to kolejny krok w rozwoju elektrycznych urządzeń do higieny jamy ustnej. Jej poprzedniczką jest wciąż jeszcze szeroko stosowana i łatwo dostępna elektryczna szczoteczka do zębów z obrotową główką. O różnicach między tymi dwoma typami urządzeń opowiada ekspert ze sklepu z artykułami medycznymi Almamed:

– Szczoteczki obrotowe wykonują średnio około 8000 obrotów na minutę, zapewniając efektywność nieosiągalną podczas mycia zębów zwykłą szczoteczką ręczną. To imponujący wynik, ale przy nawet 96 000 ruchów, jakie w ciągu minuty wykonuje szczoteczka soniczna, wypada dość blado. Różnica polega nie tylko na ilości, ale też na jakości. Szczoteczka soniczna wykonuje drobne ruchy wymiatająco-pulsujące, które wykazują znacznie wyższą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, a jednocześnie są delikatniejsze dla zębów i dziąseł.

Soniczne szczoteczki do zębów zasilane są przeważnie bateryjnie. Wybór jest bardzo szeroki: od tanich i prostych modeli po zaawansowane inteligentne urządzenia, których oprogramowanie dba o to, aby jak najlepiej wykorzystać tkwiący w nich potencjał.

Jakie zalety mają soniczne szczoteczki do zębów?

Soniczne szczoteczki do zębów mają mnóstwo zalet. Największą w nich jest najwyższa skuteczność spośród wszystkich urządzeń niespecjalistycznych dostępnych na rynku. Wrażenia po umyciu zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej są porównywalne z tymi, jakich doświadczamy bezpośrednio po stomatologicznym oczyszczaniu zębów.

Druga ogromna zaleta to cena. Szczoteczki soniczne znanych marek można znaleźć już za niewiele ponad 100 zł. Co szczególnie ważne, ceny zwykłych obrotowych szczoteczek elektrycznych i szczoteczek sonicznych są porównywalne. Wziąwszy pod uwagę wyższą skuteczność tych drugich, wybór jest oczywisty, a cena nie gra roli, bo w obu przypadkach jest podobna.

Trzecia zaleta szczoteczek sonicznych to wysoki komfort użytkowania. Mogą z nich korzystać już sześciolatki, ponieważ soniczne szczoteczki do zębów nie działają siłą, lecz sposobem. Kamień nie jest ścierany, lecz rozkruszany przez wibracje. Czyszczenie jest więc znacznie łagodniejsze i nie niesie ryzyka podrażnienia nawet wrażliwych dziąseł.

5/5 - (1 vote)