Choroby i leczenie
18 kwietnia 2017

Zalety stosowania implantów zębowych w odbudowie zębów

Braki w uzębieniu są nie tylko przykre i nieestetyczne, ale też przyczyniają się do dalszej degradacji aparatu żucia. Dlatego zapewnienie „zamienników” zdrowych zębów jest podwójnie ważne. Obok tradycyjnych protez możliwe jest także zastosowanie implantów zębowych. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dlaczego warto wziąć je pod uwagę, myśląc o odbudowie zębów?

Estetyka i wygoda

Choć względy zdrowotne są ważne, znacznie mocniej przemawia do nas estetyka. Implanty zębowe zastosowane przy odbudowie zębów doskonale wpasowują się w łuki zębowe i są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Także pod względem anatomicznym są bardziej podobne do tego, w co wyposażyła nas natura. Stanowią doskonałe podparcie dla tkanek miękkich, dzięki czemu twarz wygląda estetycznie, zachowuje właściwy kształt, a uśmiech nie pozostawia nic do życzenia, zupełnie tak, jakbyśmy posiadali pełny garnitur własnych zdrowych zębów. Kości nie zniekształcają się, ponieważ cała siła wkładana w żucie pokarmów jest rozkładana równomiernie.

Sposób mocowania sprawia, że nie musimy liczyć na stabilność akrylowej płytki. Ząb jest wprawiany tam, gdzie jego miejsce, czyli do zębodołu, i nie potrzebuje żadnego dodatkowego podparcia, aby pozostawać stabilnie w miejscu. Dzięki temu można swobodnie jeść, rozmawiać i śmiać się, słowem: czerpać z życia. Implanty zębowe nie przeszkadzają w niczym i pozwalają cieszyć się smakiem oraz konsystencją potraw. Pozostają  w miejscu niezależnie od okoliczności. Można zapomnieć, że stanowią formę protezy, ponieważ są nieruchome i tak samo komfortowe, jak naturalne zęby.

Zdrowe zęby i kości szczęki

Przy tradycyjnych metodach często trzeba opiłować sąsiadujące zęby, aby zamocować mosty. Zdarza się, że są to zupełnie zdrowe zęby, których nie warto naruszać. Odbudowa zębów na implantach nie wymaga szlifowania zębów i nie wpływa w żaden sposób na te sąsiadujące z uzupełnianym.

Kości zębodołowe reagują na zmiany nacisku zęba. Gdy nacisk ten znika, zaczyna zanikać także kość, a to prowadzi do deformacji szczęki i „starczego” wyglądu. Implanty zębowe pozwalają tego uniknąć, ponieważ działają na kości szczęki dokładnie tak samo, jak korzenie naszych własnych zębów, nie dopuszczając do zanikania tkanki kostnej. Usługami protetycznymi z dbałością i profesjonalnym podejściem zajmuje się Medi Dent.

5/5 - (1 vote)