Choroby i leczenie
21 maja 2019

Botoks na problem z zębami

Bruksizm to dolegliwość polegająca na mimowolnym zaciskaniu oraz zgrzytaniu zębami. Najczęściej objawy pojawiają się w nocy, zwykle więc to najbliżsi informują nas o jego istnieniu. Zgrzytanie zębami może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia zębów, ale wręcz całego zgryzu. Ponadto konsekwencją mocnego zaciskania zębów i zgrzytania jest ból szczęki i twarzy, ból głowy, a nawet bóle kręgosłupa. Dlatego gdy tylko okaże się, że bruksizm to nasz problem, należy udać się do stomatologa, który zaleci odpowiednią terapię. Zwykle są to specjalne nakładki na zęby (tzw. relaksacyjne) lub szyny. Na efekty ich działania czasem jednak trzeba poczekać – w szybszej terapii bruksizmu przydatny może okazać się… botoks.

Wszechstronna toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, nazywana również botoksem czy jadem kiełbasianym, to bakteryjna egzotoksyna, która często jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Stosuje się ją przede wszystkim w celu wygładzenia bruzd i zmarszczek, poprzez zahamowanie możliwości kurczenia się wybranego mięśnia. Toksyna botulinowa występuje w kilku rodzajach (typach), oznaczonych literami od A do H, spośród których tylko niektóre stosuje się u ludzi, a część wyłącznie u zwierząt. Pozostałe najczęściej wykazują zbyt silną toksyczność, by stosować je na żywych organizmach. W medycynie estetycznej stosuje się toksynę botulinową Typu A. U ludzi istnieje także możliwość zastosowania typu B, który wykorzystuje się na przykład w leczeniu kręczu szyi. Zapytaliśmy ekspertów warszawskiej Kliniki Miracki, do czego wykorzystać można botoks. Okazuje się, że obszarów zastosowania jest wiele:

  • Wygładzania bruzd zmarszczek – także w okolicy powiek;
  • Zapobiegania procesom starzenia;
  • Usuwania problemu nadmiernego pocenia;
  • leczenie zeza;
  • bruksizm;
  • nieprawidłowe ruchy – zarówno kończyn, jak i np. głowy, szyi czy podniebienia;
  • problemy z układem pokarmowym – w tym zaburzenia połykania;
  • różnego typu dystonie, porażenia i niedowłady.

Z Azzalure przestaniesz zgrzytać zębami

Azzalure jest stosowaną w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie, jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod ostrzykiwania. To nowatorski preparat mający za zadanie walkę ze zmarszczkami, ale również leczenie nadpotliwości i bruksizmu właśnie.  W efekcie ostrzykiwania obszaru mięśni żwaczowych, ich ruchliwość wyraźnie się zmniejsza, w czasie nocnego odpoczynku nie ulegają one automatycznemu kurczeniu, przez co wyeliminowane jest zaciskanie szczęki i tarcie zębami. Toksyna botulinowa prowadzi do zahamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni. Podczas zabiegu używa się bardzo małych stężeń preparatu, nie ma on więc wpływu na inne części układu nerwowego poza okolicą, w której dokonano iniekcji. Preparat Azzalure spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Każda dawka pakowana jest przez producenta bezpieczną metodą, co powoduje, że korzystając z zabiegu pacjent wie, że preparat, który aplikuje lekarz jest nowy. Przed wykonaniem zabiegu należy przeprowadzić wywiad lekarski, na który można umówić się za pomocą strony internetowej warszawskiej Kliniki Miracki. Poza tym przeprowadzenie procedury nie wymaga innych przygotowań.

5/5 - (1 vote)