Artykuł sponsorowany

Zalety odbudowy zębów za pomocą implantów

Zalety odbudowy zębów za pomocą implantów
Implanty zębowe stanowią najlepszy sposób odbudowy utraconych zębów. Za ich pomocą możliwa jest bowiem nie tylko wizualna poprawa naszego uzębienia oraz zakamuflowanie powstałych ubytków, ale także całkowite odbudowa ich funkcjonalności. Dlaczego odbudowa uzębienia przy pomocy implantów jest tak skuteczna, dowiesz się z naszego artykułu.

Całkowita biozgodność z tkankami organizmu

Wszczepienie implantów ma na celu odbudowę utraconych korzeni zębów, czyli nie tej części, która jest widoczna, ale tej, która jest umieszczona wewnątrz dziąsła. Żeby wszczepiony implant mógł należycie pełnić powierzone mu funkcje, musi być wykonany z takiego materiału, który będzie traktowany przez tkanki organizmu nie jak materiał obcy, ale jak jego integralna część. Musi więc być całkowicie biozgodny. Implanty zębowe najczęściej są wykonywane z tytanu, ze stopów tytanu lub z cyrkonu. Materiały te, oprócz tego że są niezwykle łatwo przyswajane i tolerowane przez nasze organizmy, odznaczają się również bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na wszelkiego rodzaju obciążenia mechaniczne, na które są narażane nasze zęby w trakcie przeżuwania pokarmu. Tak wykonany filar implanta zapewnia całkowitą funkcjonalność naszym „nowym” zębom. Zewnętrza część wszczepionego filaru pokryta jest dodatkowo plazmą tytanową lub hydroksyapatytem. Materiały te są porowate, dzięki czemu kość może obrastać filar i zapewnić mu odpowiednią stabilność. Pozwala to także skutecznie zapobiegać postępowaniu procesu atrofii, czyli zaniku kości.

Korona zęba – czyli odbudowa estetyki uzębienia

Przy odbudowie uzębienia za pomocą implantów stomatologicznych stosuje się również odpowiednie wypełnienia protetyczne, które są przymocowywane za pomocą łącznika do wszczepionego w dziąsło filaru zębowego.
Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista od implantologii z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Dentica w Zawierciu, które już od wielu lat zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych z użyciem uniwersalnego systemu implantologicznego A. B. Dental: W zależności od metody wszczepienia implantów, korona zęba może być mocowana do implantu od razu po jego wszczepieniu lub dopiero po upływie jakiegoś czasu. Najczęściej korony zębowe są wykonywane z porcelany, która pozwala na całkowite odwzorowanie zarówno kształtu jak i barwy innych zębów. Dzięki temu, odbudowane za pomocą implantów zęby są nie do odróżnienia od zębów własnych pacjenta.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy