Materiał Partnera

Zainwestuj w wygląd swojego uśmiechu

Zainwestuj w wygląd swojego uśmiechu

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Niestety niektóre osoby (zwłaszcza starsze) borykają się z wieloma problemami jamy ustnej, które sprawiają, iż zęby i cały uśmiech nie prezentuje się tak dobrze. Jak sobie wówczas z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy? W jakie rozwiązanie warto zainwestować? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które posiadają częściowe braki w swoim uzębieniu. Dzięki nim, zęby wyglądają naturalnie. Ponadto, protezy szkieletowe są niezwykle wygodne w noszeniu. Można wręcz powiedzieć, iż ich właściciel całkowicie zapomina o ich noszeniu. Dodatkowo, są łatwiejsze w utrzymaniu higieny niż protezy akrylowe. Protezy szkieletowe zbudowane są z metalowej konstrukcji, która jest niezwykle wytrzymała i stabilna. 

2. Jak wykonuje się zabieg założenia protezy?

Cały proces zaczyna się od konsultacji ze stomatologiem, który ocenia stan uzębienia. W tym momencie należy również uzupełnić wszystkie ubytki oraz wyleczyć zęby, jeśli tego wymagają. Kolejno wykonuje się tzw. wycisk wnętrza, by odlew został wysłany do pracowni, w której wykonuje się protezę. Ważne jest również jej precyzyjne dopasowanie zarówno pod względem "mechanicznym", jak i kolorystycznym. Zęby powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. 

3. Profesjonalny gabinet z fachowym sprzętem

Istnieje wiele gabinetów stomatologicznych. Jak wybrać z nich ten najlepszy? W celu wykonania protezy należy skonsultować się ze specjalistami, którzy nie tylko doradzą, ale i uwzględnią prośby pacjenta, co do protezy, którą ci chcieliby mieć. Ponadto, ważna jest również atmosfera panująca w gabinecie, gdyż miła i fachowa obsługa sprawia, że pacjent nie boi się kolejnych wizyt. Polecamy odwiedziny w renomowanej pracowni protetycznej, która oferuje szeroką gamę protez w tym również najnowocześniejszych rozwiązań oraz standardowych protez szkieletowych. Więcej na temat wykonywanych protez można przeczytać na dedykowanej podstronie gabinetu https://pieknyusmiech24.com.pl/oferta/protezy-szkieletowe

Czy warto zainwestować w taką protezę? Jeżeli borykamy się z nieładnymi zębami i chcemy mieć protezę atrakcyjną cenowo - zdecydowanie tak. Jest to wydatek rzędu około 800 zł. W porównaniu z innymi protezami dostępnymi na rynku to dość atrakcyjna cena. To również dobre rozwiązanie, dla tych, którzy obawiają się bólu i niewygody podczas noszenia protezy, gdyż w tym momencie całkowicie można o tym zapomnieć.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy