Artykuł sponsorowany

Zabiegi stomatologii estetycznej 

Zabiegi stomatologii estetycznej 
Piękny i zadbany uśmiech to idealna wizytówka. Nie tylko dodają uroku, ale także zwiększają pewność siebie i poprawiają samopoczucie. Jak zatem dbać o zęby, aby były białe i cieszyły oczy? Przede wszystkim konieczne jest regularne odwiedzanie gabinetu dentystycznego oraz w razie konieczności zabiegi stomatologii estetycznej. Dowiedz się, kiedy idealnym rozwiązaniem będą licówki, korony porcelanowe, a kiedy mosty, wybielanie oraz inne zabiegi.

Stomatologia estetyczna: Jak poprawić kształt i kolor zębów?

Aby uzyskać perfekcyjny uśmiech można zdecydować się na licówki. Są to specjalne nakładki, które umieszcza się na stałe na przygotowanych pod nie zębach (należy m.in. usunąć niewielką warstwę szkliwa). Dentysta zaleci je pacjentom, którym zależy na zmianie kształtu zębów, usunięciu szpar pomiędzy nimi, wyrównaniu szkliwa (w tym ukruszeń) oraz skutecznym zlikwidowaniu przebarwień. Tym samym stosując licówki porcelanowe lub inne można stworzyć wymarzony uśmiech, który będzie świetnie pasował do twarzy i urody konkretnej osoby. Ponadto, popularne są także zabiegi stomatologiczne, które umożliwiają uzyskać wymarzony kolor zębów. Wybielanie zębów to zabieg, na który decyduje się wielu pacjentów, gdyż szybko, skutecznie i trwale można poprawić ich wygląd. Wybielanie wykonane w gabinecie dentystycznym daje gwarancję, że efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu, a cały proces będzie w niewielkim stopniu inwazyjny. Dlatego też pacjentom, którym zależy na śnieżnobiałym uśmiechu zaleca się wybielanie zębów metodą „nakładkową”, za pomocą specjalistycznej lampy lub przy użyciu lasera. W doborze metody pomaga zawsze stomatolog, który dopasowuje je do potrzeb pacjenta.

Jak skutecznie i szybko uzupełnić braki w uzębieniu?

Z kolei, jeśli uśmiech nie jest idealny z powodu braków w uzębieniu, popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie leczenia protetycznego. Najczęściej stosowana jest: korona porcelanowa lub mosty – podkreśla specjalista z gabinetów stomatologicznych New-Dent z Lublina.
Jeśli odwiedzając gabinet stomatologiczny, dentysta stwierdzi u pacjenta ubytek pojedynczego zęba, to by go odbudować i wzmocnić, może zaproponować wstawienie korony porcelanowej. Ta nakładana na górę zęba część, jest w pełni dopasowana do kształtu zębów pacjenta, co sprawia, że nie powoduje dyskomfortu i nie odróżnia się od pozostałego uzębienia. Z kolei most to rozwiązanie stosowane u pacjentów, którzy posiadają kilka ubytków obok siebie. W praktyce są to np. trzy, połączone ze sobą korony, które tworzą tzw. mostek.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy