Artykuł sponsorowany

Wybielanie zębów – przygotuj się (część 1.)

Wybielanie zębów – przygotuj się (część 1.)

Bez wątpienia każdy chciałby mieć piękne białe zęby. Codziennie jednak mamy do czynienia z wieloma czynnikami, które utrudniają nam osiągnąć wymarzony efekt, a bez których trudno wyobrazić sobie życie. Kłopot mają nie tylko palacze – przecież niełatwo jest zrezygnować z kawy, herbaty czy lampki wina, a trzeba wiedzieć, że te i wiele innych produktów wpływają na powstawanie osadu na zębach, zmieniając ich odcień.

Na półkach sklepowych jest całe mnóstwo środków pomagających uporać się z osadem powstałym na skutek nadmiernego spożywania wyżej wspomnianych produktów. Czy są one skuteczne i pozwalają spełnić nasze oczekiwania? Co z kolei powinny wybrać osoby chcące znacznie i długotrwale wybielić zęby, a co osoby, które potrzebują jak najszybciej uzyskać spektakularny efekt? Jak przy tym zachować pełne bezpieczeństwo i zadbać o zdrowe szkliwo? Czy wszystkie produkty dostępne w drogeriach są bezpieczne? Czy warto samemu wypróbować różne sposoby? Wreszcie jakie są metody wybielania zębów?

Możliwości wybielania zębów jest tak wiele, że łatwo popaść w panikę i korzystać ze wszystkiego naraz w niewłaściwy sposób. Wybielające pasty do zębów lub gumy do żucia, specjalistyczne produkty do wybielania, zabiegi dentystyczne – sprawdź, co wybrać.

Solidne fundamenty

Przede wszystkim warunkiem dobrego i skutecznego wybielania zębów jest uprzednie ich wyleczenie. W tym celu należy zlikwidować kamień i osad oraz wyleczyć wszystkie ubytki. Zaniechanie tego uniemożliwia prawidłowe i długotrwałe wybielenie zębów. Podobnie, gdybyśmy pomalowali farbą dziurawą i niewygładzoną ścianę – efekt byłby mizerny i zaledwie prowizoryczny. Aby uniknąć tego najczęstszego błędu, należy zadbać o poprawę stanu uzębienia. Wybielanie bowiem ma dawać piękny efekt końcowy, a to, co piękne, musi być zdrowe!

Paranoja na własną rękę

Kolejnym bardzo ważnym błędem, przed którym z jednej strony chcemy przestrzec, z drugiej – uczulić na niego jest wybielanie zębów na własną rękę przy jednoczesnym chwytaniu się kilku lub nawet kilkunastu różnorodnych sposobów. Nasz poradnik wskaże na to, jak właściwie uporać się z tym problemem i co zrobić zamiast desperacko próbować wszystkiego naraz. Wspomniana metoda jest dodatkowo bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Nieumiejętne wybielanie zębów może zniszczyć nasze szkliwo oraz znacznie pogorszyć stan uzębienia, a tym samym spowodować wprost odwrotny efekt od oczekiwanego. Bez uprzedniego kontaktu z dentystą i wyleczenia wszystkich zębów usilne samodzielne wybielanie może wywołać również różnorodne choroby, na przykład zapalenia, które z kolei wymuszą niezbędne inwazyjne leczenie.

Przeciwwskazania

Nie każdy, ze względu na swoje bezpieczeństwo, może przystąpić do każdego rodzaju zabiegu wybielania zębów! Dlatego też wszystkim zaleca się, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się ze stomatologiem. Bez wątpienia wybielanie nie jest zalecane u osób poniżej 16. roku życia, kobiet w ciąży albo u osób z poważnymi chorobami. Upewnijmy się, czy wybielanie zębów będzie dla nas bezpieczne i nie przyniesie żadnych skutków ubocznych.

Jeśli zastosujemy się do powyższych kroków, będziemy mieli pewność, że wybielanie zębów przyniesie oczekiwane rezultaty i nie zagrozi nam niebezpieczeństwem. Jeśli również zgodnie z opisanymi wskazówkami przygotowaliśmy się do zabiegu, możemy wybrać najlepszy dla nas sposób na wybielanie zębów – zgodny z naszymi oczekiwaniami. O tym przeczytamy w następnej części artykułu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy