Materiał Partnera

Wybielanie zębów - obalamy mity!

Wybielanie zębów - obalamy mity!

Nasze zęby mogą wydawać się jaśniejsze, niż są w rzeczywistości – wystarczy, że nasza karnacja będzie ciemniejsza, bądź nasza skóra będzie opalona. Jednak zęby można też naprawdę wybielić, a ten artykuł obali najczęściej rozpowszechniane mity.

Wybielanie zębów nie sprawia bólu

Niestety nie jest to prawda. Bardzo często bowiem nie tylko samo wybielanie wiąże się z dużym dyskomfortem, ale nawet samo przygotowanie do rozjaśniania może być bolesne. Musimy pamiętać, że wiąże się ono najczęściej z koniecznością pozbycia się kamienia i piaskowania. Ponadto kiedy już będziemy mieć wybielanie za sobą, możemy odczuwać, że nasze zęby stały się bardziej wrażliwe, co może trwać nawet przez czternaście dni. Nadwrażliwość zębów możemy na szczęście nieco złagodzić, myjąc zęby odpowiednią pastą.

Wybielanie powoduje uszkodzenie szkliwa zębów

Jest to niewątpliwie mit, chociaż warto dodać, że taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli stosuje się środki do wybielania zębów w nadmiarze. Jeśli chcemy wybielić zęby bez takich przykrych konsekwencji, najlepiej zastosować tylko pastę wybielającą, bez stosowania dodatkowo pasków wybielających. Stosowanie tych dwóch rozwiązań zaraz po sobie może zarówno uszkodzić szkliwo, jak i podrażnić dziąsła.

Każdy ząb można poddać wybielaniu z zadowalającym skutkiem

Niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa – najpewniej tylko żółte zęby uda nam się z powodzeniem wybielić. Natomiast jeśli nasze zęby są szare, brązowe, czy mają znaczne przebarwienia, wtedy musimy liczyć się z tym, że wybielenie nie będzie równomierne. Jeśli więc mamy uzębienie w innym odcieniu, niż w kolorze żółtym, wtedy najlepiej zdecydować się albo na żywicę kompozytową, albo na licówki.

Wybielanie zębów tylko u dentysty

Nie jest to prawda. Można bowiem z powodzeniem wybielić zęby samodzielnie, na przykład stosując sprawdzone domowe kuracje, bądź też wybierając jeden z dostępnych preparatów w aptece. Jednak może się okazać, że wybielanie wybielaniu nie równe, jeśli porównamy samodzielne rozjaśnianie z tym, które możemy uzyskać, gdy wybierzemy się do dentysty. 

Środki z apteki są bardziej zalecane niż wizyta u stomatologa

Warto pamiętać o tym, że takie rozwiązanie jest może tańsze, ale z pewnością preparaty z apteki nie są wcale lepsze. Najczęściej takie środki jak pasty wybielające, czy taśmy jedynie rozjaśniają. W dodatku w niektórych takich specyfikach znajduje się pumeks, który nie dość, że nie wybiela, to jeszcze może uszkodzić szkliwo, kiedy zetrze wierzchnią warstwę zębów. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy