Materiał Partnera

Wpływ stanu zębów na zdrowie całego organizmu

Wpływ stanu zębów na zdrowie całego organizmu
Nie od dzisiaj wiadomo, że zęby wpływają na cały nasz organizm. Niestety nie każdy sobie to uświadamia. Chociaż zdaje sobie z tego sprawę, to wizytę u dentysty odkłada na bliżej nieokreśloną przyszłość. A taka niedbałość i opieszałość w kontrolowaniu stanu swojego uzębienia prędzej czy później może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Zęby – trzeba o nie dbać

O stan naszego uzębienia należy dbać i w żaden sposób nie da się temu zaprzeczyć. Nie możemy się tłumaczyć, że nie mamy czasu na dentystę, bo dużo pracujemy. Dzisiaj większość placówek działa również w weekendy, oferując swoim pacjentom kompleksowe i profesjonalne usługi – mówi nasz ekspert z Medica Centrum medycyny i stomatologii.
Dlaczego zęby są tak ważne? Wbrew temu, co sądzi większość z nas, chore uzębienie to nie tylko próchnica. Oddziałują na cały organizm, w ustach bowiem znajduje się kilkaset bakterii, a najgorsze są właśnie te, które niszczą zęby i mogą stać się źródłem zakażenia również innych narządów. Kiedy zostaną przeniesione do innych części ciała, bardzo prawdopodobne jest, że wywołają stany zapalne stawów, nerwu wzrokowego, nerek czy płuc. W najgorszym przypadku mogą spowodować zapalenie opon mózgowych, a nawet sepsę.

Jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy co najmniej dwa razy do roku wybrać się na wizytę do gabinetu dentystycznego. W jaki sposób wybrać ten odpowiedni, aby już na pierwszej konsultacji nie zrazić się do stomatologa? Najlepiej zapytajmy kogoś bliskiego czy może nam polecić sprawdzony gabinet. Jeżeli nie, kierujmy się własną intuicją, zwracając uwagę na doświadczenie specjalisty, jego wiedzę, a także przyjazne nastawienie do pacjenta. Lekarz stomatolog powinien doradzić najlepszy sposób leczenia i krok po kroku naświetlić, na czym będzie polegać. Pacjent ma czuć się bezpiecznie, tylko wtedy nie będzie unikać kolejnych wizyt i kompleksowo zadba o swoje uzębienie.

Mycie zębów to podstawa

Jeśli chcesz jak najrzadziej odwiedzać stomatologa, musisz regularnie czyścić zęby. Według zaleceń należy je myć co najmniej dwa razy dziennie, chociaż idealnie byłoby wziąć szczoteczkę z pastą po każdym posiłku. O prawidłowych praktykach mycia zębów i innych kwestiach odnoszących się do swojego uzębienia możesz dowiedzieć się w Medica Centrum medycyny i stomatologii.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy