Artykuł sponsorowany

Szczoteczka soniczna czy tradycyjna - którą wybrać?

Szczoteczka soniczna czy tradycyjna - którą wybrać?

Już od najmłodszych lat uczymy się, że mycie zębów to zdecydowanie podstawa codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu lat dzięki intensywnym badaniom oraz coraz to nowszym innowacjom, wspierających stomatologię, mamy coraz większy wybór nie tylko pas do zębów, ale także szczoteczek. Każda z nich ma oczywiście swoich oddanych zwolenników. Warto jednak przybliżyć sposób działania wszystkich typów oraz przybliżyć różnice między szczoteczką soniczną i tradycyjną. Być może to pomoże w podjęciu decyzji osobom, które jeszcze szukają najlepszej pomocy w dbaniu o własne zęby, a nie znają dokładnie specyfiki działania każdej z nich.

Opis sposobu działania

Szczoteczka tradycyjna jest prawdopodobnie wszystkim doskonale znana. Możliwość coraz szerszego wyboru włosia, poziomu jego twardości dostosowanego do wrażliwości dziąseł lub wieku, a także samego materiału, z którego wykonana jest rączka (coraz popularniejsze są opcje w pełni biodegradowalne np. z bambusa) - to wszystko sprawia, że szczoteczka tradycyjna jest nadal bardzo cenioną i stosunkowo metodą dbania o własne zęby. Jedynym minusem, jest mocno ograniczona częstotliwością rotacji i pulsacji. Szczoteczka soniczna należy do typu szczoteczek elektrycznych. Do tej grupy wchodzą także szczoteczki rotacyjne i ultradźwiękowe. Zainteresowania coraz większej ilości Polek i Polaków kierują się właśnie w stronę elektronicznych rozwiązań i ich nowoczesnym technologiom. Charakteryzują się one automatycznymi ruchami o zmiennej częstotliwości, dzięki czemu dużo skuteczniej czyszczą powierzchnię zębów oraz szczeliny pomiędzy nimi.

Szczoteczka dostosowana do indywidualnych potrzeb

Przy wyborze pierwszej szczoteczki sonicznej, takiej jak https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Szczoteczki_Soniczne-675.html warto na początku zaufać dużemu producentowi. Renomowana marka często potwierdza, choć nie musi, wysoką jakość wykonania oraz świadczy usługi naprawcze w jednym punkcie. To szczególne ważne i komfortowe, jeżeli masz taki punkt w centrum miasta lub niedaleko miejsca swojej pracy. Specjaliści również polecają spróbować różnorodnych szczoteczek elektrycznych, ponieważ tak szybkie obroty nie są możliwe dla ludzkiego ciała i ręki. Zapewnia ona dużo lepsze efekty, co pozytywnie wpływa na stan jamy ustnej. Stanowi to zdecydowanie mocny argument stojący za szczoteczką soniczną. Ponadto posiadają często szereg innych funkcji, np. dla dzieci atrakcyjną opcją jest puszczanie muzyki, dzięki czemu czas mycia zębów nie musi być czasem straconym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy