Artykuł sponsorowany

Rewolucja laserowa w stomatologii

Rewolucja laserowa w stomatologii

Zastosowanie laserów w stomatologii jest bardzo bogate i urozmaicone, a tak zwana laseroterapia – powszechnie znana oraz bardzo chętnie i skutecznie wykorzystywana. Czerpanie z techniki laserowej przyniosło wielkie korzyści również w medycynie, a także zrewolucjonizowało leczenie dentystyczne. Ta nowinka technologiczna ma odtąd wielki wpływ na jakość wykonywanych zabiegów oraz ich efektywność. Korzystanie z laseroterapii jest rozwiązaniem wielu różnych chorób i problemów ze zdrowiem zębów i dziąseł.

Stuprocentowo skuteczna laseroterapia

Po zabieg z powodzeniem sięga się w rożnego rodzaju specjalizacjach stomatologii, m.in. w leczeniu parodontozy, w endodoncji i wielu innych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg jest bezbolesny, a jego efekty są w pełni zadowalające. Przede wszystkim laseroterapia daje gwarancję całkowitej eliminacji bakterii i szkodliwych substancji oraz ochrony przed przeniknięciem ich do krwi. Oczywistą i jednocześnie bardzo ważną korzyścią laseroterapii jest natychmiastowe zwalczenie bólu.

Wszechstronne zastosowanie laseroterapii

Zastosowanie laseroterapii jest wszechstronne. Wykorzystuje się ją w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i błony śluzowej. Doskonale radzi sobie z aftami, opryszczkami, a także nadwrażliwością zębów, odleżynami na skutek protez czy problemów z wyrzynaniem się ósemek. Laseroterapia jest także bardzo dobrą metodą na zapobieganie zmianom pourazowym oraz skutkom leczenia kanałowego.

Laser w różnych dziedzinach stomatologii

Laser ma różnorodne zastosowanie w zależności od dziedziny stomatologii, w której jest wykorzystywany. Dla przykładu w paradontozie działanie lasera sprowadza się do regeneracji tkanek przyzębia i zatrzymania przebiegu choroby. W chirurgii stomatologicznej głównym zadaniem lasera jest szybkie gojenie ran po zabiegach chirurgicznych oraz zapobieganie stanom zapalnym. Inne znaczenie ma zastosowanie laserów w periodontologii: wówczas mają na celu leczenie wszelkich chorób dziąseł. Są to jedynie przykłady, zastosowań działania laserowego jest znacznie więcej.

Jak działa laseroterapia?

Laseroterapia, jak zresztą sama nazwa wskazuje, polega na wykorzystaniu mechanizmu promieniowania laserowego. Proces ten ma korzystne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz biostymulujące. Co więcej, terapia z zastosowaniem lasera jest bezbolesna, nieinwazyjna oraz ma krótki czas trwania.

Przeciwwskazania

Laseroterapia jest bezpieczną metodą leczenia. Istnieją jednak zalecenia, aby unikały jej kobiety w ciąży i na początku cyklu miesiączkowego, osoby z migreną czy astmatycy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy