Artykuł sponsorowany

Przychodnia stomatologiczna - czym powinna się charakteryzować?

Przychodnia stomatologiczna - czym powinna się charakteryzować?

Wybór stomatologa to odpowiedzialna decyzja. Nieskuteczne leczenie stomatologiczne to bowiem nie tyko pieniądze wyrzucone w błoto, ale także frustracja związana z dodatkowym bólem i stresem. Aby uniknąć nieprzyjemnych efektów nieprzemyślanych wyborów, należy podejść do sprawy poważnie. Na czym należy się skupić, wybierając gabinet stomatologiczny? Jakie cechy powinna posiadać przychodnia stomatologiczna? Poniżej postaramy się przybliżyć Wam profil dobrej placówki dentystycznej.

Zespół

Pierwszą i najważniejsza rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając przychodnię stomatologiczną jest personel medyczny. Eksperci z ES DENTICA zaznaczają, jak ważne jest, aby stomatolodzy oraz chirurdzy stomatologiczni posiadali odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Sprzęt

Nawet najlepszy dentysta nie zrobi cudów z naszym uzębieniem, jeśli nie będzie miał dostępu do odpowiedniego sprzętu. Przed podjęciem decyzji, który gabinet stomatologiczny wybierzemy, dowiedzmy się jakie oprzyrządowania posiada. Czy są to maszyny wykorzystujące najnowsze osiągnięcia medycyny, jakie efekty możemy dzięki nim osiągnąć? Na te pytania należy jak najszybciej znaleźć odpowiedź.

Zakres działalności

Jeśli wybierzemy dentystę warto zwrócić uwagę na zakres usług oferowanych przez przychodnię. Zwłaszcza, jeśli nie mamy czasu za każdym razem szukać innego specjalisty. Wygodnie jest mieć wszystko w jednym miejscu. Najlepiej, jeśli w jednej palcówce może leczyć się cała nasza rodzina.

Wygoda

Oczekując w poczekalni, dobrze jest zająć myśli czymś przyjemnym, odstresować się lub zwyczajnie oddać się rozrywce. Dodatkowym atutem przychodni jest więc wygodne pomieszczenie dla oczekujących, najlepiej zapewniające bezpłatny dostęp do WiFi.

Płatności

Chociaż w większości przypadków cena poszczególnych usług dentystycznych jest znana jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, dobrze jest przygotować się na dodatkowe koszty. Nie zawsze jednak da się przewidzieć pewne sytuacje, dlatego też bardzo dużym atutem przychodni stomatologicznej jest możliwość przeprowadzania płatności bezgotówkowych.

Rejestracja

Jak trudno dodzwonić się do niektórych przychodni, wiemy wszyscy. Zwłaszcza, jeśli potrzebujemy załatwić konkretną sprawę w godzinach szczytu. Warto więc zwrócić uwagę jaką rejestrację prowadzi wybrana przez nas placówka. Idealnym rozwiązaniem jest łączność za pomocą trzech kanałów. Zarówno możliwość osobistego kontaktu z przychodnią, jak i internetowa czy telefoniczna komunikacja powinny być w obecnych czasach standardem. Niestety, zdarza się to na tyle rzadko, że warto wyróżnić placówki, które dostosowują się do norm panujących w Europie - jedną z nich jest przychodnia ES DENTICA.

Przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych

Często zdarza się tak, że gabinety stomatologiczne znajdują się w miejscach nie spełniających podstawowych norm budowlanych odnośnie do poruszania się osób niepełnosprawnych. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę nie tylko wtedy, gdy sami mamy problem z poruszaniem się. Jeśli bowiem wybrany przez nas gabinet zastosuje rozwiązania przyjazne inwalidom, oznacza to, że jego właściciele to ludzie z otwartym umysłem. Możemy się więc mile zaskoczyć także w innych kwestiach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy