Artykuł sponsorowany

Piękny uśmiech, dzięki implantom zębowym.

Piękny uśmiech, dzięki implantom zębowym.
Implantologia to najnowsza, rewolucyjna i najskuteczniejsza metoda rekonstrukcji braku uzębienia. Warto z niej skorzystać, jeżeli straciliśmy część zębów i marzymy o szybkiej poprawie uśmiechu. Dzięki implantom możesz cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale też komfortem i dowolnością spożywania posiłków.

Co to jest implant?

Implant zębowy, to niewielka śruba, umieszczona w kości szczęki lub żuchwy. Pełni funkcję zastępującą naturalny korzeń zęba.  Implanty zębowez reguły są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i leczenie za ich pomocą, uważa się za dożywotnie.

Dlaczego warto skorzystać z zalet implantologii?

Implantologia pozwala zapobiec utracie kości i wysuwania się podbródka, co ma miejsce w przypadku noszenia ruchomych protez. Aby założyć implanty zębowe, nie trzeba także szlifować sąsiednich zębów, jak w przypadku licówek.

Zalety i wady implantów zębowych

Implanty zębowe posiadają szereg zalet, m.in.:
  • trwałość
  • wygoda użytkowania
  • idealne zastępstwo naturalnego zęba
  • zapobieganie zanikowi kości
  • świetny wpływ na wygląd i samopoczucie
  • nie wywołują reakcji alergicznych organizmu
  • nie wymagają szlifowania zdrowych zębów

Wady implantów zębowych:

  • wysoka cena
  • kilkumiesięczny czas leczenia
  • implanty tytanowe nie przewodzą światła- mogą powodować zszarzenie dziąsła

Po zabiegu implantacji

Pamiętajmy, aby bezpośrednio po zabiegu, nie obciążać implantów. Okres gojenia trwa średnio od 3 do 6 miesięcy. Bezpośrednio po implantacji, należy zrobić zimny okład na twarz, unikać gorących pokarmów i płynów, nie palić papierosów ani nie pić alkoholu, nie uprawić sportu a także nie korzystać z sauny i solarium.

Jak należy dbać o implanty zębowe?

O implanty zębowe należy dbać identycznie jak o naturalne zęby. Codzienna higiena jamy ustnej pozwoli Ci cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z rewolucyjnej metody uzupełnienia zębów, jaką jest implantologia, koniecznie sprawdź co oferuje  najlepsza klinika stomatologiczna w Polsce. Pamiętaj, że możliwe jest wykonanie implantów zębowych już w dniu usunięcia zęba, dzięki wykorzystywanemu systemowi DIEM. Implanty zębowe są najlepszą gwarancją pięknego uśmiechu na długie lata. 98,9% zabiegów wszczepienia implantów kończy się powodzeniem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy