Artykuł sponsorowany

Ozonoterapia ratunkiem na próchnicę

Ozonoterapia ratunkiem na próchnicę

Ozonoterapia jest niezwykle skutecznym sposobem na leczenie wielu chorób zębów i dziąseł. Jest efektywną dziedziną stomatologii i ma różnorodne zastosowanie. Wykorzystanie ozonu w terapii umożliwia leczenie bez antybiotyków. Co więcej, zapewnia leczenie bezbolesne, bezinwazyjne, bezpieczne i nieszkodliwe. Antyseptyczne działanie ozonoterapii skutkuje wyeliminowaniem wszelkich bakterii, wirusów i grzybów.

Kiedy wykorzystuje się ozonowanie?

Ozonowanie wykorzystuje się przy różnorodnych dolegliwościach. Należą do nich m.in. opryszczki i afty, stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość, próchnica i wiele innych. Oprócz efektywnego działania ozonoterapii w tych częstych i codziennych dolegliwościach, którymi zajmuje się periodontologia, ozonoterapia jest chętnie i skutecznie wykorzystywana w wielu dziedzinach stomatologii do zaawansowanego i wymagającego leczenia.

Jednym z ważniejszych zastosowań jest leczenie powikłań pooperacyjnych w chirurgii stomatologicznej i implantologii. Dzięki działaniu bakteriobójczemu i wirusobójczemu terapia zapobiega obrzękom, krwawieniom i innym przykrym skutkom operacji.

Kolejnym i bardzo ważnym zastosowaniem ozonoterapii jest zapobieganie i leczenie próchnicy – zarówno w stomatologii zachowawczej, jak i protetyce.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonoterapia wykorzystuje w skuteczny sposób najcenniejsze właściwości ozonu. Ozon bowiem ma wpływ na eliminację groźnych dla zębów bakterii, dlatego zabieg ozonowania jest niezastąpiony w leczeniu próchnicy. Powoduje jej zatrzymanie, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Terapia z wykorzystaniem ozonu jest bezbolesna, co pozwala w nietrudny sposób pozbyć się poważnego problemu zarówno u dzieci, jak i u dorosłych w początkowym stadium rozwoju próchnicy.

Remineralizacja ubytków

Ubytki spowodowane próchnicą uzupełnia się specjalnymi preparatami ze wskazaną dawką fluoru. Substancja pozwala zremineralizować zaistniałe ubytki. Proces takiej remineralizacji trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

Nowoczesna metoda leczenia za pomocą ozonu cieszy się wielką popularnością, jest niezwykle skuteczna, a jednocześnie łagodna i bezpieczna. Zaleca się ją każdemu w celu leczenia początkowej próchnicy. Zabieg jest bardzo krótki, a przynosi zadowalające rezultaty. Co więcej, ozonoterapia daje gwarancję prawie stuprocentowego pozbycia się bakterii odpowiedzialnych za stan próchniczy. Jeśli zatem chcemy uniknąć tradycyjnego i przykrego leczenia, ozonoterapia jest największym ratunkiem!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy