Materiał Partnera

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Metody profesjonalnego wybielania zębów
Uśmiech to nasza wizytówka. Zdrowe i piękne zęby aż chce się prezentować w uśmiechu godnym gwiazd Hollywood. Niestety, czasem kolor uzębienia, jakim obdarzyła nas natura, odbiega od ideałów znanych z okładek kolorowych magazynów. Są jednak zabiegi, dzięki którym zęby zalśnią czystą bielą. Jakie są profesjonalne metody wybielania, po które warto sięgnąć?

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to jeden z zabiegów stomatologii estetycznej, popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Warto znać różnicę między wybielaniem i rozjaśnianiem zębów. Dla laika te dwa terminy mogą wydawać się synonimami, jednak w języku stomatologów i producentów wyrobów dentystycznych są to dwa zupełnie różne słowa i ich znaczenie także jest rozbieżne.
O wybielaniu można mówić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy preparat zawiera substancje o właściwościach wybielających – wyjaśnia ekspert z Unimedex Dental Clinic.Przez rozjaśnianie rozumie się usunięcie z powierzchni zęba wszystkiego, co mogłoby przyćmiewać ich naturalny blask. A więc – szczotkując zęby przy użyciu zwykłej pasty, przeprowadzamy rozjaśnianie, ale nie wybielanie.
Jeżeli chcemy, aby nasze zęby były bielsze o kilka tonów, powinniśmy dokładnie czytać etykiety preparatów reklamowanych jako wybielające. Zdarza się, że producenci używają tego słowa jako chwytu marketingowego, wprowadzając klientów w błąd. Pewność, że nasze zęby zostaną wybielone, możemy mieć natomiast w gabinecie stomatologicznym. Jakie metody stosują profesjonaliści?

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Jeśli chodzi o profesjonalne wybielanie zębów, na jakie można liczyć w gabinecie stomatologa, wyróżnia się dwie metody: przy użyciu lampy oraz nakładek. Wybielanie lampą jest poprzedzone oględzinami zębów i oceną możliwości – nie da się bowiem uzyskać idealnie śnieżnej bieli na zębach z natury dość ciemnych. Da się jednak podnieść ich białość w zadowalającym stopniu – różnica jest wyraźnie widoczna, a przy tym wciąż wyglądamy naturalnie. Zabieg wybielania pod lampą przeprowadza się na dokładnie oczyszczonych zębach, z których usunięto kamień i na których wykonano piaskowanie. Przygotowane zęby pokrywa się żelem, który jest aktywizowany przez światło emitowane przez lampę. Zabieg trwa poniżej godziny, na ogół ok. 45 minut. Inną metodą, choć działającą na podobnej zasadzie, są nakładki, które pacjent nosi poza gabinetem stomatologa. Podobnie jak przy metodzie lampowej, na zęby nakłada się żel. Następnie umieszcza się na nich nakładkę wykonaną indywidualnie dla pacjenta. Po najwyżej dwóch tygodniach spania w nakładkach można cieszyć się wieloletnią bielą zębów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy