Artykuł sponsorowany

Leczenie kanałowe pod mikroskopem — dlaczego warto dopłacić do tej metody?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem — dlaczego warto dopłacić do tej metody?

Leczenie kanałowe, popularnie zwane też endodoncją, to inwazyjny i przeważnie bolesny zabieg. Zazwyczaj wymaga kilku wizyt u specjalisty. Takie leczenie przeprowadza się u osób, u których doszło do zapalenia lub zakażenia miazgi zęba. Poza tradycyjną metodą leczenia kanałowego możliwe jest także wykonanie zabiegu pod mikroskopem. Kiedy warto dopłacić do takiego leczenia?

Leczenie kanałowe zębów – co to jest?

Endodoncja koncentruje się na leczeniu nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Jest to skomplikowany proces, który najczęściej odbywa się pod kontrolą radiologiczną. Podczas zabiegu należy szczególnie zadbać o dokładne oczyszczenie komory i kanałów zęba, aby nie doszło do powikłań. Zazwyczaj kanałowe leczenie zębów składa się z kilku wizyt u dentysty, inaczej jest w przypadku metody innowacyjnej.

 
Leczenie kanałowe pod mikroskopem u specjalisty jak nova-clinic.pl pozwala na bardziej precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Obraz leczonego zęba można kilka razy powiększyć, dzięki czemu łatwiej wyczyścić kanały. To wszystko skraca czas leczenia, ale też zapobiega powikłaniom.

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Mikroskop znajduje zastosowanie głównie w endodoncji, chirurgii stomatologicznej i periodontologii. Narzędzie pozwala na lepsze zobrazowanie stanu zęba i precyzyjną reakcję. Jeżeli chodzi o leczenie kanałowe, zaleca się użycie mikroskopu, jeśli konieczne jest usunięcie złamanych narzędzi, ząb jest po urazie lub wymagana jest resorpcja korzeni. Pomocne jest również podczas udrażniania skomplikowanych kanałów i usuwania wkładów koronowo-korzeniowych.

Endodoncja pod mikroskopem – dlaczego warto?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to korzyści zarówno dla stomatologa, jak i dla pacjenta. Przede wszystkim przy wykorzystaniu takiego sprzętu można mówić o lepszej skuteczności zabiegu. Obraz zęba wyświetlany jest bardzo dokładnie, można go powiększyć, by zobaczyć wszystkie najbardziej szczegółowe jego elementy. Dzięki temu stomatolog może postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. To przekłada się także na precyzję podczas wykonywanych czynności. Stomatolog może dokładniej zdezynfekować kanały zęba, mniejsze jest ryzyko, że dojdzie do powikłań.

 
Leczenie kanałowe pod mikroskopem to także zalety dla pacjenta. Przekłada się to na jego komfort, ponieważ zabieg jest właściwie bezbolesny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Niewątpliwą korzyścią jest również to, że leczenie można przeprowadzić już podczas jednej wizyty.

 
Chociaż leczenie kanałowe pod mikroskopem nie jest najtańsze, może się okazać, że jest ono opłacalne. Nie chodzi tu już nawet o bezbolesny zabieg, za który wielu pacjentów jest w stanie oddać niemal wszystko. W niektórych przypadkach po leczeniu kanałowym metodą tradycyjną okazuje się, że konieczne jest jednak przeprowadzenie zabiegu pod mikroskopem. Wtedy koszty te wzrastają. Może też okazać się, że tańsze będzie takie leczenie niż usunięcie zęba i wykonanie implantu w jego miejsce.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy