Artykuł sponsorowany

Kompetentny dentysta potrafi zdziałać cuda

Kompetentny dentysta potrafi zdziałać cuda
Wizyta u stomatologa nadal u sporej grupy osób budzi niechęć, a nawet strach. Stąd też kompetentny, doświadczony i empatyczny dentysta jest zawsze poszukiwany i popularny. Badania wskazują, że co drugi Polak boi się wizyty u stomatolog, natomiast co piąty omija gabinet stomatologiczny z obawy przed bólem znieczulenia.

Sposoby walki ze strachem 

Po pierwsze gabinet dentystyczny powinien być nowocześnie wyposażony. Warto więc szukać przychodni stomatologicznych, które są innowacyjne, poszukujące i dbające o komfort pacjenta. W chwili obecnej na przykład znieczulenia coraz rzadziej wykonuje się przy pomocy strzykawki, której widok zwykle budzi obawę. Aktualnie dentysta zwykle stosuje znieczulenie przy pomocy komputera, dzięki któremu znieczulenie podawane jest wolno i dużo mniej boli. Niektórym spanikowanym pacjentom praktykuje się podawanie gazu rozweselającego. Dobra przychodnia stomatologiczna wyposażona jest w tak zwane guziki paniki, dzięki którym pacjent może przerwać borowanie, okazuje się, że to jest świetna metoda działająca na psychikę. Człowiek czuje się bezpieczny, jeśli ma możliwość kontroli.

Wirtualna rzeczywistość

Okazuje się, że do uspokojenia pacjenta dentysta może wykorzystać wirtualną rzeczywistość. Dzięki innowacyjnym okularom pacjent może zamiast patrzeć na gabinet stomatologiczny, jego wyposażenie i lekarza stomatologa, oglądać wybrany przez siebie obraz, Do tego z założonych słuchawek płynie muzyka, która świetnie zagłusza tak nielubiany odgłos borowania.

Chwila drzemki

Okazuje się, że nawet takie innowacyjne sposoby mogą niektórych blokować. Wtedy pozostaje podanie gazu rozweselającego. Okazuje się, że pacjenci wprowadzani są w stan podobny do stanu upojenia alkoholowego, a niektórzy po zabiegu nie pamiętają nawet co się z nimi działo. Oczywiście warto wszystkie te działania poprzedzić szczerą rozmową z lekarzem stomatologiem, który przedstawi i dobierze jak najbardziej skuteczną metodę walki z dentofobią. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, jeśli chodzi o dziecko. Nieraz zwykła rozmowa z lekarzem stomatologiem może wzbudzić tak wysoki stopień zaufania, że innych działań nie będzie trzeba podejmować. Poza tym obejrzenie gabinetu dentystycznego i jego wyposażenia też może sprawić, iż wizyta u stomatologa nie będzie niemożliwa.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy