Artykuł sponsorowany

Kiedy stosuje się przezroczyste nakładki na zęby?

Kiedy stosuje się przezroczyste nakładki na zęby?

Przezroczyste nakładki na zęby stosuje się do prostowania zębów, a tym samym zapobiegania rozwojowi wady zgryzu. Współcześnie istnieją różne sposoby na leczenie wszelkich  nieprawidłowości w budowie jamy ustnej. Krzywe zęby nie muszą wiązać się z koniecznością założenia aparatu stałego. Nowoczesne rozwiązania, tj. przezroczyste nakładki na zęby, cechuje przede wszystkim wysoka estetyka. Kto może stosować przezroczyste nakładki na zęby?

Działanie przezroczystych nakładek na zęby

Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny? Krzywe zęby wyglądają nieestetycznie, wywołując kompleksy u niejednej osoby. Najważniejszą rolę odgrywa jednak fakt, że nieprawidłowo ułożone zęby często prowadzą do rozwinięcia wady zgryzu. Poza tym proste zęby są łatwiejsze w czyszczeniu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Niestety wiele osób rezygnuje z leczenia w obawie przed poczuciem dyskomfortu czy niezadowalającym efektem wizualnym. Współcześnie możesz jednak wykorzystać przezroczyste nakładki prostujące zęby.

Nakładki są praktycznie niewidoczne. Lekarz zadecyduje, ile czasu w ciągu dnia będziesz musiał przeznaczyć na ich noszenie. Pamiętaj jednak, że musisz je wyjmować przed jedzeniem. W przeciwieństwie do aparatu stałego przezroczyste nakładki nie utrudniają czyszczenia zębów, co również wpływa na komfort pacjentów. Poza tym są one delikatne, a więc nie podrażniają dziąseł ani warg. Nowoczesna metoda na wyprostowanie zębów zyskuje coraz więcej wielbicieli.

Kto może skorzystać z przezroczystych nakładek na zęby?

Przezroczyste nakładki prostujące zęby są dedykowane zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Nowoczesną metodę powinni wypróbować sportowcy, którzy nie będą musieli się martwić o ewentualne uszkodzenie nakładek. Wykorzystuje się jew leczeniu większości wad zgryzu, m.in.zębów stłoczonych czy zbyt dużych szpar między zębami. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek jest inny, a plan leczenia ustala lekarz. Udaj się do doświadczonych specjalistów, np. pracowników gabinetu ortodontycznego Ortodent z Banina, którzy dobiorą dla Ciebie najlepszą metodę.

Stomatolog przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i poinformuje Cię, ile czasu będzie trwało leczenie. Przezroczyste nakładki prostujące zęby są idealną alternatywą dla zwykłych aparatów ortodontycznych, które sprawiają trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej i wywołują dyskomfort podczas mówienia. Nowoczesne rozwiązanie zadowoli każdego, komu zależy na kwestii wizualnej. Jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie, skontaktuj się z ekspertem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy