Artykuł sponsorowany

Jakie zalety ma współczesna stomatologia estetyczna

Jakie zalety ma współczesna stomatologia estetyczna

W ostatnim czasie medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej jest również w przypadku stomatologii estetycznej. Na rynku można znaleźć coraz więcej profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które oferują między innymi implanty zębów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które posiadają braki w uzębieniu albo nie są do końca zadowolone ze swojego uzębienia.

Dlaczego warto?

Piękne i zdrowe zęby są najlepszą wizytówką każdego człowieka, dlatego też pamiętać należy o higienie jamy ustnej. Dzięki pięknym, białym zębom zdecydowanie łatwiej jest budzić zaufanie i sympatię. Niestety z wielu różnych przyczyn nie każdy może pochwalić się pięknym uzębieniem. Na szczęście z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, która dzięki nowoczesnej technologii jest w stanie rozwiązań nawet bardzo nietypowe problemy z uzębieniem.


Czym są implanty zębów?

Implanty zębów najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak specjalne śruby tytanowe, które wkręcane są w miejsce korzeni. Z praktycznego punktu widzenia ich głównym zadaniem jest właśnie zastąpienie naturalnych korzeni, które odmówiły posłuszeństwa. Po zrośnięciu założonego implantu ze szczęko, możliwe jest umieszczenia na nim specjalnej koronki, która do złudzenia imituje naturalny ząb. Warto wspomnieć o tym, że implanty zębów doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku pojedynczych braków z uzębieniu, ale również przy całkowitym bezzębie. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z nietolerancją zwykłych protez.


Jakie są największe zalety implantów zębów?

Dzięki implantom można odbudować pojedyncze zęby bez potrzeby oszlifowania sąsiadujących zębów, które bardzo często są całkowicie zdrowe. Umiejętnie założone implanty umożliwiają również odbudowanie kilku zębów w taki sposób, aby można je było wykorzystać jako podstawę mostu pod tradycyjne protezy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że implanty zębów chronią również przed zanikiem kości szczęki, dzięki czemu można zachować naturalny kształt szczęki.


Czym są licówki?

Jeżeli chodzi o licówki, to mowa tutaj oczywiście o specjalnych nakładkach na zęby, dzięki którym można rozwiązań na przykład problemy z niedoskonałościami zgryzu. Popularne licówki kompozytowe doskonale sprawdzą się także w przypadku utraty pojedynczego zęba, jego ukruszeniu albo przy problemach z przebarwieniami.


Licówki porcelanowe - jakie korzyści?

Jedną z największych zalet porcelanowych licówek jest oczywiście ich estetyka. Dobrze wykonane licówki mogą posiadać nie tylko dowolny kształt, ale również wybrany kolor. Warto wspomnieć o tym, że mają one jedynie pół milimetra, dlatego też wyglądają bardzo naturalnie. Doświadczony stomatolog powinien podpowiedzieć jakie optymalne parametry wybrać, aby licówki nie sprawiały wrażenia "sztucznych zębów". Bardzo dużą zaletą porcelanowych licówek jest także to, że nie osiada się na nich tak bardzo osad nazębny. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że licówki porcelanowe mogą pochwalić się dużą odpornością na kamień nazębny i wszelkiego typu przebarwienia. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby pamiętać o higienie jamy ustnej. Porcelanowe licówki wbrew pozorom są bardzo trwałe i twarde, dlatego też łatwiej jest uniknąć zniszczenia licówek.

Wybór kliniki stomatologicznej

Jeśli już decyzja o leczeniu została podjęta, to pozostaje wybór odpowiedniego lekarza stomatologa, czy ortodonty, który wykona profesjonalnie i najlepiej szybko leczenie i uzupełnienie uzębienia. Jedną z takich klinik stomatologicznych w Warszawie jest Wójcik dental Clinic którą polecamy ze względu wieloletnie doświadczenie, dobre opinie oraz rozsądne ceny usług.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy