Materiał Partnera

Jak zniwelować przykry zapach z ust?

Jak zniwelować przykry zapach z ust?

Piękne i białe zęby to jedno, przyjemny zapach z ust zaś to inne marzenie niejednego z nas. Wydzielający się przykry zapach z ust jest wielkim kompleksem u osób cierpiących na tzw. halitozę. Z jednej strony usilnie chcemy pozbyć się skutków problemu, z drugiej – zwalczyć jego przyczynę.

Przykry zapach z ust – przyczyny

Jama ustna jest skupiskiem wielu bakterii, których pozbywamy się dzięki prawidłowej higienie. Często jednak jest ona nie dość staranna – szczotkujemy zęby za rzadko, za krótko, za słabo albo omijamy niektóre zakamarki czy bardzo ważny język. Być może w tej niestaranności kryje się źródło powstałego udręczającego kłopotu.

Inną możliwą przyczyną jest nieodpowiednie odżywianie. Jak widać, zbilansowana dieta i odpowiednie żywienie ma niebywały wpływ na zdrowie całego ciała. Źródłem nieprzyjemnego zapachu z ust bywają także stres, problemy z hormonami czy przyjmowane leki.

Pierwszym sprzymierzeńcem, który da nam odpowiedź na pytanie, jaka jest przyczyna nieprzyjemnego zapachu z ust, jest stomatolog. Wizyta w gabinecie dentystycznym pozwoli rozpoznać źródło problemu, podpowie, w jaki sposób go zwalczyć oraz przy pomocy jakich środków.

Jeśli zareagujemy odpowiednio, uda nam się pozbyć krępującego problemu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy