Materiał Partnera

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Wśród wielu zabiegów oferowanych przez gabinety stomatologii estetycznej, te, które pozwalają na uzyskanie bielszych zębów, cieszą się dużą popularnością. Czy zawsze mówimy jednak o zabiegach skutecznych? Wiele zależy od tego, jakie oczekiwania ma pacjent.

Nakładki na zęby i ich specyfika

Metoda nakładkowa cieszy się szczególnie dużym uznaniem pacjentów w gabinetach stomatologicznych. Jest przy tym zalecana osobom, które muszą pojawiać się w nim relatywnie często także z innych powodów. To opcja, którą warto się zainteresować mając cienkie szkliwo i wykazując się tendencją do nadwrażliwości zębów. Prace nad zębami trwają w tym przypadku około dwóch tygodni, co przy tym szczególnie ważne – wybielanie zębów odbywa się nie tylko w samym gabinecie, ale również w domu pacjenta. Nie jest to jednak metoda spektakularna. Pozwala na uzyskanie efektu zębów bielszych o maksymalnie sześć odcieni, nie każdy będzie więc tak samo zadowolony. Podstawą zabiegu staje się w tym przypadku pozyskanie wycisku łuku zębowego. To właśnie on pozwala na przygotowanie specjalnych nakładek, które idealnie przylegają do zębów pacjenta. Osoba zainteresowana bielszymi niż zazwyczaj zębami otrzymuje zarówno nakładki, jak i strzykawki z żelem. Jeszcze w gabinecie dowiaduje się też, jak aplikować żel i jak długo korzystać z nakładek. Jeśli pacjent przestrzega zaleceń lekarza, może liczyć na trwały efekt, choć czasem po około roku zaleca się wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego.

A może… lampa?

Pomimo swojej popularności metoda nakładkowa ma też pewne grono przeciwników uważających, że jest ona zbyt niewygodna i czasochłonna. Stomatologia estetyczna jest jednak w stanie zaproponować także inne rozwiązanie – wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy emitującej światło charakteryzujące się określoną długością fal. Zabieg zwykle trwa około godziny i jest w stanie rozjaśnić zęby pacjenta nawet o dziesięć tonów. Nie jest bolesny, jeszcze przez dwa dni po jego zakończeniu należy jednak liczyć się z nadwrażliwością zębów. Efekt jego stosowania jest trwały, choć należy mieć na uwadze to, że jego osiągnięcie wymaga powtórzenia naświetlania. Czasem już dwie sesje dają znakomite rezultaty, bywa jednak i tak, że konieczne jest powtórzenie zabiegu nawet cztery razy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy