Materiał Partnera

Jak rozpoznać dobrego dentystę? 5 porad, o których warto pamiętać

Jak rozpoznać dobrego dentystę? 5 porad, o których warto pamiętać

Musisz udać się do dentysty, ale nie wiesz, kogo wybrać? Sprawdź 5 porad, z którymi dowiesz się, jak rozpoznać specjalistę w tym zakresie!

Dobry dentysta to dentysta na wagę złota. Najczęściej decydujemy się dzisiaj na leczenie prywatnie, dlatego chcemy, aby wydane na wizytę pieniądze nie poszły na zmarnowanie. Nie każdy z nas jednak wie, jak znaleźć taki gabinet stomatologiczny, w którym będzie można otrzymać obsługę na najwyższym poziomie.

Czym zatem powinien charakteryzować się dobry stomatolog? Dla tych, którzy dopiero go poszukują, przygotowaliśmy specjalny poradnik. Oto 5 kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

  1. Wiedza i doświadczenie Sprawdzony dentysta to ten, który zna się na rzeczy. Warto zatem wybrać takiego, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w swojej dziedzinie. Jak można to sprawdzić?  Szeroka gama informacji dotyczących stomatologów dostępna jest obecnie on-line. Znajdziemy je na stronach internetowych gabinetów, a także w innych miejscach w sieci, na przykład w serwisach do publikacji opinii, w mediach społecznościowych czy też na forach internetowych.  Dobre opinie na temat dentystów w okolicy pomogą nam w wyborze takiego specjalisty, który rzeczywiście będzie mógł zapewnić nam odpowiednie leczenie – także w przypadku skomplikowanych ubytków i innych schorzeń.
  2. Odpowiednie podejście do pacjenta Podejście do pacjenta ma często decydujący wpływ na opinię na temat gabinetu stomatologicznego. Dotyczy ono nie tylko samego stomatologa, ale również pozostałego personelu – higienistek, recepcjonistek.  Tam, gdzie pacjent czuje się komfortowo, będzie bardziej zadowolony z usługi. Gdy personel danego gabinetu nie jest uprzejmy i nie zapewnia obsługi na wysokim poziomie, wówczas wizyta nie będzie całkowicie udana, nawet jeśli leczenie będzie przeprowadzone prawidłowo.  Warto zatem zwrócić uwagę także na podejście do pacjenta, które zdecyduje o tym, czy dany dentysta będzie mógł stać się tym, którego rzeczywiście poszukujemy.
  3. Nowoczesne wyposażenie gabinetu Nowoczesny gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w wysokiej klasy sprzęt. To nie tylko kwestia większej wygody pracy dla stomatologa, ale również większa efektywność i niższe ryzyko związane z leczeniem. Najlepsze wyposażenie posiadają prywatne gabinety stomatologiczne – to właśnie tam można liczyć na pełną i profesjonalną obsługę dotyczącą praktycznie każdego aspekty zdrowia zębów i jamy ustnej. Przykładowo, gdy konieczne jest leczenie kanałowe, stomatolog powinien korzystać wtedy z urządzeń takich jak endometry, narzędzia maszynowe, mikroskopy stomatologiczne czy specjalny sprzęt od uzupełniania zęba gutaperką na gorąco.
  4. Wysokiej jakości materiały O powodzeniu leczenia oraz zadowoleniu pacjenta decydują również materiały wykorzystane przez stomatologa. Do dyspozycji jest obecnie pełna paleta różnych materiałów stomatologicznych, które różnią się pomiędzy sobą jakością, a tym samym cenami.  Gdy gabinet stosuje wysokiej jakości materiały, wówczas możemy liczyć na lepsze efekty leczenia. Przykładowo, wypełnienia będą wówczas bardziej naturalne i trwalsze, dzięki czemu opłacenie wyższej kwoty za leczenie będzie też bardziej opłacalne.  Wobec tego wtedy, gdy chcemy wybrać dobry gabinet stomatologiczny, powinniśmy pamiętać także o tym, że o jakości jego obsługi nie decyduje cennik. Zarówno gabinety stosujące niskie, jak i wyższe ceny mogą oferować usługi na wysokim poziomie, niemniej jednak musimy pamiętać, że o zbyt niskie koszty w porównaniu ze średnią w danym mieście mogą świadczyć o tym, że stomatolog nie stosuje najlepszych materiałów.
  5. Leczenie bez bólu Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o leczeniu bez bólu. Dzisiaj wizyta w gabinecie stomatologicznym wcale nie musi wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Te czasy mamy już za sobą, ponieważ obecnie dentysta posiada do dyspozycji szeroką gamę metod niwelowania bólu powstającego podczas leczenia.  Standardowe zastrzyki z substancją znieczulającą to jednak nie wszystko, co czeka na pacjentów. Gabinet stomatologiczny może być wyposażony także w nowocześniejszy sprzęt przeznaczony do znieczulania, na przykład w urządzenie The Wand.  The Wand to specjalne urządzenie przeznaczone do bezbolesnego podawania precyzyjnych dawne substancji znieczulających pod takim ciśnieniem, które nie jest odczuwane dla pacjenta. W efekcie znieczulenie jest mniej stresujące!  W wybranych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaoferować także innego rodzaju znieczulenia, na przykład zastosować gaz rozweselający wspomagający tradycyjne znieczulenie czy też zaoferować leczenie stomatologiczne pod narkozą.

Arte Clinic – najlepszy dentysta w Gliwicach

Szukasz dobrego dentysty w Gliwicach? Sprawdź już teraz ofertę kliniki Arte Clinic, która specjalizuje się w kompleksowe pomocy stomatologicznej!

Arte Clinic to prywatna klinika oferująca wysokiej jakości usługi stomatologiczne, między innymi w zakresie leczenia zachowawczego, kanałowego (endodontycznego), chirurgii stomatologicznej, stomatologii estetycznej, protetyki i implantologii. Na miejscu można wykonać także zdjęcia RTG.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy