Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne?

Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne?
Implanty dentystyczne mają kilka kluczowych zalet w stosunku do innych opcji. Warto się z nimi zapoznać. Przede wszystkim pozwalają odtworzyć naturalne funkcje zębów. Dzięki nim możemy zachować swój dotychczasowy kształt twarzy. Poprawiają nasz uśmiech. Nie narażają sąsiednich zębów. Ułatwiają higienę jamy ustnej. Zwiększają pewność siebie.

Naturalny wygląd

Zastąpienie całego zęba, w tym korzenia, pozwala na odtworzenie funkcji naturalnych zębów. Dentysta poleca implanty stomatologiczne, ponieważ zapewniają mocne, stabilne podłoże. Pozwalają na wygodne gryzienie i żucie. Ponadto nie wyglądają sztucznie w ustach.

Ładny kształt twarzy

Zapobiegają resorpcji kości i zmianom szczęki, które normalnie występowałyby przy utracie zębów. Kształt twarzy się nie zmienia. Implanty zębowe pozwalają zachować kości. Dlatego wokół ust nie tworzą się zmarszczki, a podbródek nie przesuwa się bliżej nosa. Implanty chronią przed zmianą konturów twarzy i pozwalają odwrócić te zmiany.

Piękny uśmiech

Pod względem estetyki, implant wygląda o wiele bardziej naturalnie niż tradycyjny mostek, wsparty na zębie. Jest to szczególnie ważne w przypadku przednich zębów. Zapobieganie widocznemu ubytkowi kości. Ma to kluczowe znaczenie dla pięknego, zdrowego uśmiechu i ogólnego wyglądu. Przychodnia dentystyczna zapewnia najwyższą jakość.

Chronią sąsiednie zęby

Tradycyjne mostki zębowe wymagają szlifowania zębów po obu stronach szczeliny, aby mostek mógł zostać przyklejony. Nigdy nie zastąpi struktury zęba. Na dłuższą metę zdrowie innych zębów też jest zagrożone. Protezy częściowe mają klamry, przywierające do sąsiednich zębów. Wywierają na nie nacisk. W końcu zęby mogą sie poluzować i wypaść w wyniku tego stałego nacisku. Zastąpienie brakujących zębów implantami, nie obejmuje sąsiednich naturalnych zębów. Dlatego nie uszkodzą się i nie poluzują. Dzięki implantom zębowym poprawi się ogólna jakość życia. Mamy bardziej naturalny uśmiech. Sztuczne zęby działają tak jak naturalne. W ten sposób poczujemy się bardziej komfortowo i pewnie. Możemy też śmiało jeść wszystkie potrawy. To coraz bardziej popularna opcja zastąpienia brakujących zębów. Ma wiele zalet, przede wszystkim ważna jest ich naturalność. Chodzi tu nie tylko o wygląd, ale także o działanie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy