Materiał Partnera

Dlaczego warto uzupełniać braki zębowe przy pomocy implantów?

Dlaczego warto uzupełniać braki zębowe przy pomocy implantów?

Zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką w kontaktach z innymi ludźmi, nic dziwnego więc, że gdy nie jesteśmy z niego zadowoleni, może to doprowadzić do pogorszenia naszej samooceny i samopoczucia. Osoby poszukujące skutecznej metody na uzupełnienie uzębienia mają do dyspozycji dwa najpowszechniejsze rozwiązania — implant zębowy oraz protezę zębową. W artykule przyjrzymy się im i wskażemy, dlaczego warto wybrać implant.

Czy implanty są lepsze od protez?

Protezy zębowe są w miarę tanim i prostym sposobem uzupełniania ubytków w uzębieniu. Ich użytkownicy borykają się jednak z pewnymi problemami. Wśród ich największych wad wymienić można odklejanie się protezy i przymus stosowania specjalnych kremów mocujących czy gromadzenie się cząstek pożywienia pomiędzy elementami protezy. Jej części mogą również powodować różnego rodzaju podrażnienia. Protezy są też o wiele mniej trwałe — wymagają napraw albo nawet wymiany na nowe, co jest spowodowane ich zużywaniem się. Trzeba je też dodatkowo regularnie czyścić. W skrajnych przypadkach może dojść do najzwyklejszego zgubienia protezy. Ponadto protezy montowane na stałe wymagają ingerencji w strukturę innych zębów, poprzez ich zeszlifowanie, w celu dostosowania ich do elementów montażowych. Zeszlifowane zęby ulegają osłabieniu i stają się bardziej podatne na próchnicę.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe są co prawda droższe od protez, ale za to o wiele trwalsze – zazwyczaj więc jest to wydatek jednorazowy i inwestycja na długie lata. Dzięki biokompatybilności tytanowego rdzenia implanty zębowe idealnie zgrywają się z resztą uzębienia, stając się jego integralną częścią. Jako że są one bezpośrednio montowane w szczęce, nie posiadają ruchomych elementów, co zwiększa wygodę i niweluje możliwość powstawania otarć. Wymagają też tyle samo uwagi przy pielęgnacji co naturalne zęby. Dzięki materiałowi, z którego są wykonane, implanty są odporne na działanie związków często działających niekorzystnie na nasze szkliwo. Są również odporne na bakterie przebywające w jamie ustnej, dzięki czemu niestraszna im jest próchnica. Z tego powodu są nawet trwalsze od naszych zębów i nie mają tendencji do żółknięcia.

Możemy dobrać implanty w odcieniu idealnie pasującym do naszych zębów, będą więc one całkowicie nierozpoznawalne - stwierdza specjalista z gabinetu dentystycznego Proper Dent.

Dodatkowo implanty zębowe, prócz poprawy uśmiechu, dają dodatkowe korzyści zdrowotne dla naszego uzębienia. Usunięcie zęba może doprowadzić do zaniku tkanki kostnej i wykrzywienia zdrowych zębów. Implanty skutecznie temu zapobiegają. Można je wszczepić zaraz po utracie naturalnych zębów, dzięki czemu ograniczane jest ryzyko, że braki w uzębieniu negatywnie wpłyną na resztę zębów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy