Materiał Partnera

Dlaczego warto systematycznie dbać o zęby?

Dlaczego warto systematycznie dbać o zęby?
Zdrowy piękny i biały uśmiech. Wiele osób o nim marzy, ale aby go osiągnąć, należy systematycznie dbać o swoje zęby. Niestety według statystycznych badań, najczęściej wybieramy się do dentysty dopiero wtedy, kiedy ,,coś” zaczyna się ruszać lub boleć. Po żmudnym leczeniu na długo zapominamy o kolejnych wizytach i fundujemy sobie wiele nieprzyjemności. Dlaczego warto to zmienić i zacząć regularnie monitorować uzębienie? Zapraszamy do lektury.

Bakterie nie śpią

Najczęstszym powodem, dla którego większość osób nie uczęszcza systematycznie do stomatologa, jest tak zwany chwilowy spokój. Nic się nie dzieje, zęby nie bolą i nie obserwujemy żadnych negatywnych zmian, więc po co tracić czas i pieniądze na przegląd? Niestety to, co pozornie wygląda dobrze, nie zawsze musi oznaczać zdrowie. Wystarczy jedna iskra lub punkt zapalny w zębie, aby wywołać pożar w całej jamie ustnej. Przyczyn może być wiele. Należą do nich szeroko pojęte bakterie, które ukrywają się w zakamarkach dziąseł, zębów, mostów i koronek. W takim wypadku wizyta kontrolna u stomatologa może szybko ugasić problem. Jeżeli natomiast nie będziemy systematycznie uczęszczać do lekarza, infekcja może przerodzić się w poważną chorobę taką jak: zmiany ropne, torbiele, opuchlizna na dziąsłach czy zgorzel.

Nie lekceważ pierwszych objawów

Tak jak w przypadku innych chorób, tak samo z zębami, organizm wysyła pierwsze sygnały, których nie należy lekceważyć. Należą do nich: bolesność zębów i dziąseł czy czerwona piana podczas szczotkowania. Tak jak w przypadku wyżej wymienionych infekcji, w momencie krwawienia dziąseł, należy niezwłocznie udać się do stomatologa. Leczenie początkowej fazy choroby pozwala skutecznie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji. Co za tym idzie, lekarz może uratować sytuację. Dzięki temu zachowamy swoje zęby w bezpieczeństwie i zaoszczędzimy pieniądze. Każdy zdaje sobie sprawę, że zaniedbanie we wczesnym etapie prowadzi do wysokich kosztów w momencie pojawienia się zaawansowanej infekcji.

Podsumowanie

Warto dbać o zęby z wielu powodów. Ból, utrata uzębienia i wysokie koszty leczenia powinny działać na wyobraźnię pacjentów i skłonić ich do systematycznych wizyt u stomatologa. Należy pamiętać, że zęby to nie tylko jama ustna, ale problemy z innymi chorobami, jakie mogą powstać w wyniku zaniedbania. Sprawdź swoje uzębienie już dziś i ciesz się zdrowym i białym uśmiechem przez wiele lat!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy