Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto chodzić regularnie do stomatologa?

Dlaczego warto chodzić regularnie do stomatologa?

Wizyty u stomatologa często nie kojarzą się zbyt przyjemnie. Za taki stan rzeczy odpowiadamy jednak my sami. Wieloletnie omijanie gabinetów dentystycznych skutkuje przykrymi konsekwencjami w postaci bolących zębów i kosztownych zabiegów. To problemy, których moglibyśmy z łatwością uniknąć zgłaszając się na regularne przeglądy.

Zdrowe zęby to komfort na co dzień

Statystyki ujawniają wstydliwą prawdę – aż 20% Polaków odwiedza dentystę raz na kilka lat. Wielu tłumaczy taki stan rzeczy brakiem pieniędzy. Rzeczywiście – za zabiegi zazwyczaj musimy płacić z własnej kieszeni (chyba, że korzystamy z publicznej służby zdrowia), jednak tych bardziej skomplikowanych moglibyśmy uniknąć, przechodząc regularną kontrolę.
Typowy przegląd dentystyczny jest wykonywany za darmo, w związku z czym nie wymaga sięgania do portfela. Znając stan uzębienia, możemy dokładnie zaplanować wydatki i zlikwidować ewentualne ubytki gdy są jeszcze niewielkie, bez wdrażania skomplikowanego leczenia kanałowego – tłumaczy ekspert gabinetu Stomatologia Rodzinna z Częstochowy.
Niestety, większość osób świadomie gra na zwłokę. Decydują o tym lęk i beztroska. Skutki? Co dziesiąty dorosły Polak cierpi na zapalenie przyzębia! To problem cywilizacyjny, wpływający na komfort życia. A przecież dolegliwości nie ustąpią samoistnie. W skrajnym wypadku będziemy zmuszeni do ekstrakcji zęba. Obecnie, ponad 40% emerytów pozostaje bezzębnych. Co gorsza, problem dotyczy osób coraz młodszych, z dziećmi włącznie.

Ładny uśmiech gwarantem sukcesu

Zadbane zęby to nie tylko gwarancja zdrowia. To także lepszy wygląd, którym możemy chwalić się na co dzień. Na szczęście, coraz więcej ludzi docenia rolę ładnego uśmiechu. Perłowe zęby stanowią dowód dbania o higienę, który może przełożyć się na nasze postrzeganie w oczach innych osób – zarówno w relacjach towarzyskich, jak i zawodowych. Piaskowanie, usuwanie kamienia, wybielanie czy szeroko zakrojona ortodoncja – wszystkie wymienione usługi stomatologiczne wpływają na poprawę wyglądu zębów w całkowicie bezbolesny sposób. Ewentualne braki w uzębieniu możemy uzupełnić, korzystając z pomocy protetyka. Współczesne protezy zębowe są bardzo estetyczne i wyglądają jak naturalna kość. Omijasz dentystę szerokim łukiem? Rozważ, czy postępujesz właściwie. Strach ma wielkie oczy, ale należy dać mu odpór. Gabinety stomatologiczne to miejsca, w których otrzymasz pomoc. Zadaniem specjalisty jest bowiem ulżyć w cierpieniu, a nie sprawiać niepotrzebny ból. Troszcząc się o swoje zęby, unikniesz wielu nieprzyjemności. Warto o tym pamiętać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy