Artykuł sponsorowany

Czym się różni proteza od implantu stomatologicznego?

Czym się różni proteza od implantu stomatologicznego?

Zarówno proteza zębowa, jak i implant stomatologiczny mają za zadanie uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zęby tracimy ze względu na wiele urazów, czy też chorób. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, które w dłuższej perspektywie może skutkować wadami zgryzu. Protezy są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem, które występuje w wersji ruchomej i stałej. Nowoczesna metoda obejmuje natomiast wszczepienie implantu stomatologicznego, który wpływa na trwałość i komfort efektu. Czym charakteryzują się oba rozwiązania?

Charakterystyka implantu stomatologicznego

Implanty stomatologiczne to rodzaj stałej protezy. Ich konstrukcja powstała w oparciu śrubę oraz koronę. Tytanowe śruby nie mają żadnego wpływ na funkcjonowanie organizmu i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Implanty zakłada się poprzez wkręcenie śruby w kość szczęki. Dzięki temu stanowią trwałe połączenie z organizmem, pełniąc równocześnie rolę korzenia. Jedyną częścią implantu, która pozostaje widoczna na powierzchni szczęki, jest korona. Technika ta wyróżnia się dużą estetyką, która do złudzenia przypomina naturalne uzębienie. Dużym plusem jest również fakt, że implanty mogą być stosowane, aby uzupełnić pojedynczy ubytek.

Zalety protez stomatologicznych

W przypadku protez wyróżnia się natomiast dwa ich rodzaje – ruchome i stałe. Pierwsze są popularnie zwane „sztuczną szczęką”  i bez problemu mogą być samodzielnie wyjmowane z ust. Wykonane na wzór prawdziwych zębów do złudzenia je przypominają. Protezy ruchome cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją niską cenę i komfort użytkowania. Aby zaaplikować taką protezę, wykorzystuje się istniejące zęby, które szlifuje się do uzyskania konkretnego, potrzebnego kształtu. Warto jednak pamiętać, że zarówno protezy, jak i implanty będą spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy wykona je profesjonalista. Właśnie dlatego z oferty gabinetu dentystycznego eDent w Radomiu korzysta tak wielu pacjentów, którzy cenią sobie komfort i bezproblemowe użytkowanie.

Dlaczego warto korzystać z usług protetyki i implantologii?

Luki powstałe po wypadającym uzębieniu nie wyglądają zbyt estetycznie i sprawiają wiele problemów w codziennym życiu. Protezy i implanty stomatologiczne są wiec doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby cieszyć się pięknym uśmiechem. Pozostawienie luki po straconym zębie może stanowić także bezpośrednie zagrożenie dla pacjenta, ponieważ wraz z upływem czasu istniejące uzębienie przesuwa się, tworząc wadę zgryzu. Protetyka i implantologia dają więc wiele możliwości odbudowy uzębienia w sposób, który przypomina naturalny wygląd.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy