Materiał Partnera

Czym są implanty bikortykalne?

Czym są implanty bikortykalne?

Implanty bikortykalne to przełomowy wynalazek opracowany przez włoskiego lekarza Dina Garbaccia. Ten rodzaj implantu oparty jest na wykorzystaniu części kortykalnej kości po to, aby implant mógł na stałe stanowić podstawę odbudowanego braku zębowego, który powstał w jamie ustnej. Ogromna korzyść ze stosowania tej metody jest taka, że implant można wszczepić i obciążyć natychmiastowo.


Zastosowanie implantów bikortykalnych


Dzięki temu, że implanty bikortykalne opierają się na twardej części kości, są doskonałym i szybkim sposobem na powstałe w uzębieniu luki. Specjalna śruba bikortykalna bardzo mocno osadza się w miejscu powstałego ubytku, a jej konstrukcja sprawia, że z czasem kość obrasta wokół trzonu i wstawiony implant trzyma się równie mocno co naturalny ząb.
Przez wielu specjalistów ten rodzaj wypełnienia uznawany jest za idealny substytut tkanki naturalnej. Z uwagi na możliwość dokonania natychmiastowego uzupełnienia powstałego ubytku implanty bikortykalne są często wykorzystywane w stomatologii. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie ma praktycznie żadnych przeciwskazań w ich stosowaniu.


Jak podkreśla ekspert z centrum stomatologii Ellmed: — Implanty bikortykalne stosujemy w praktycznie każdym przypadku braku zębowego. Nasi specjaliści często je wykorzystują w protezowaniu przypadków trudnych, np. po poważnych złamaniach na skutek urazu lub tam, gdzie chcemy zastosować szybką odbudowę.


Metoda bezbolesna i bezinwazyjna


Samo wkręcanie śruby w kość jest całkowicie bezbolesne. Stomatolog, który przeprowadza taki zabieg, wprowadza minimalną ilość środka znieczulającego w miejsce, w którym ma być wykonany wszczep. Warto zauważyć, że miejsce nie musi być w żaden sposób nacinane, co wpływa na to, że nie ma bólu związanego z odwarstwieniem płata śluzówkowo-okostnowego. Z uwagi na bardzo małą inwazyjność pacjent nie musi przechodzić przez okres rekonwalescencji. Po samym zabiegu nie ma obrzęku i bólu pooperacyjnego jak w przypadku stosowania innych rodzajów implantów.
Dodatkowym argumentem jest to, że możemy mieć nowe zęby w 3 dni – i to na stałe. Korzystanie z ruchomych protez może być niewygodne i istnieje ryzyko wypadnięcia protezy w najmniej odpowiednim momencie. Z implantami bikortykalnymi nie ma tego problemu. Nowe zęby osadzone są na stałe i są równie funkcjonalne co naturalne uzębienie. Trzydniowy proces obejmuje pełną diagnostykę, przygotowanie do zabiegu, samą operację oraz edukację w zakresie zaleceń i okres adaptacji do używania nowego uzębienia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy