Artykuł sponsorowany

Chcesz pozbyć się kamienia nazębnego?

Chcesz pozbyć się kamienia nazębnego?

Kamień nazębny jest dolegliwością każdego z nas. Nie wynika tylko z zaniedbanej higieny jamy ustnej, dlatego nie jesteśmy w stanie zapobiec jego powstawaniu. Wpływ mamy jedynie na to, aby uchronić się od negatywnych konsekwencji, jakie niesie ze sobą niepozbywanie się kamienia nazębnego. Dlatego tak ważne jest usuwanie kamienia nazębnego, gdy tylko się utworzy. Bezbolesny zabieg zdejmowania kamienia to skaling.

Czy usunąć kamień nazębny?

Powstawanie kamienia nazębnego przyspieszają nieodpowiednia higiena jamy ustnej, palenie papierosów oraz picie kawy, herbaty i czerwonego wina.

Kamień tworzy się w miejscach trudno dostępnych, które nie sposób oczyścić szczoteczką. Gromadzenie się kamienia może spowodować parodontozę, dlatego regularne usuwanie go jest warunkiem zdrowego uzębienia na długo. W tym celu dentyści różnymi metodami wykonują skaling. Po wykonanym zabiegu powinniśmy posłuchać zaleceń lekarza – zbyt mocne usuwanie kamienia może narazić płytkę na nadwrażliwość. Często, aby tego uniknąć, dodatkowo stosuje się zabieg lakierowania, który ma na celu wzmocnić szkliwo, dostarczając odpowiednią dawkę fluoru.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy