Materiał Partnera

Bambusowa szczoteczka do zębów – czy jest lepsza od zwykłej?

Bambusowa szczoteczka do zębów – czy jest lepsza od zwykłej?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest stosowanie ekologicznych produktów. Mają one pozytywny wpływ nie tylko na środowisko naturalne, ale często także na nasze zdrowie. Z tego powodu wiele plastikowych artykułów jest zastępowanych odpowiednikami wykonanymi z bezpiecznych materiałów. Jednym z nich jest biodegradowalna bambusowa szczoteczka do zębów. W poniższym artykule wyjaśniamy, czy okazuje się lepsza od zwykłej szczoteczki.

Bambus to ciekawy materiał, coraz chętniej wykorzystywany do produkcji różnych przedmiotów. Stosuje się go do tworzenia m.in. mebli, pędzli do makijażu czy szczoteczek do zębów. Jest surowcem odnawialnym, dzięki czemu niemożliwe jest jego wyczerpanie. Wyróżnia się jako najszybciej rosnąca roślina na całym świecie. Największym atutem bambusa jest to, że jest on ekologiczny oraz biodegradowalny. W związku z tym nie szkodzi środowisku naturalnemu czy zdrowiu ludzi i zwierząt. Ponadto jest bardzo wytrzymały i twardy, dzięki czemu wytworzone z niego produkty są trwałe.

Zalety bambusowej szczoteczki do zębów

Podczas wybierania produktów do higieny jamy ustnej należy zwrócić uwagę na ich skład. Ważne jest dopasowanie nie tylko właściwej pasty, ale również szczoteczki. Ten produkt ma również duże znaczeniu w dbaniu o czyste i zdrowe zęby. Bambusowa szczoteczka do zębów zawiera środek antybakteryjny, co sprawia, że eliminuje bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Dokładnie czyści i zapewnia świeży oddech. Jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niż produkty plastikowe. Ponadto jest biodegradowalna, dzięki czemu nie zaśmieca środowiska naturalnego.

Pracownik ekologicznego sklepu internetowego Ekoloco podkreśla: Bambusowa szczoteczka do zębów okazuje się lepsza od plastikowej pod wieloma względami. Może być używana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, ponieważ nie podrażnia dziąseł. Jest bezpieczna w stosowaniu i wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Można wybrać stopień twardości jej włosia, co sprawia, że każdy dopasuje odpowiednią szczoteczkę dla swoich potrzeb.

Jak często wymieniać szczoteczkę bambusową?

Cena szczoteczki bambusowej jest zbliżona do plastikowej, dlatego nie jest to droga inwestycja. Wymieniać należy ją podobnie jak zwykłą szczoteczkę, czyli co 2-3 miesiące. Warto jednak o nią odpowiednio dbać, aby nie straciła swoich właściwości i mogła służyć przez ten czas. Bambusowa szczoteczka do zębów powinna być przechowywana w suchym miejscu, a po użyciu trzeba ją dokładnie osuszyć przed schowaniem. Bambus jest materiałem, który może po pewnym czasie zmienić swój kolor. Jeśli tak się stanie, nie musisz się przejmować, ponieważ jest to całkowicie naturalny proces. Nie oznacza to, że szczoteczka została uszkodzona. Nadal można jej swobodnie używać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy