Artykuł sponsorowany

Aplikacja implantów doskonałym sposobem na piękny uśmiech

Aplikacja implantów doskonałym sposobem na piękny uśmiech
Nie ma na świecie osoby, która nie marzyłaby o ładnych, zadbanych zębach – w końcu uśmiech to jedna z naszych najważniejszych wizytówek. Właściwa higiena jest tylko jednym z czynników decydujących o tym, czy będziemy mogli pochwalić się pięknym uzębieniem – niestety, również jedynym, na który mamy wpływ. Zaawansowany wiek, choroby oraz nieszczęśliwe wypadki mogą być przyczyną częściowej lub całkowitej utraty uzębienia. Warto wiedzieć, że braki te mają wpływ nie tylko na nasz wygląd i mogą być przyczyną ogromnych kompleksów, ale również powodują zanik kości szczęki w miejscu ubytku. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest aplikacja implantów zębowych.

Implant zębowy – co to takiego?

Powszechnie implantami nazywa się całe protezy, zastępujące utracony lub usunięty ząb. W terminologii medycznej implanty stomatologiczne to tytanowe śruby, które umieszcza się w kości szczęki. Charakterystyczną cechą tytanu jest jego wysoka biozgodność – dzięki niej śruba szybko i trwale łączy się z tkanką kostną. Dopiero po połączeniu na wystający z dziąsła gwint implantu mocuje się protezę lub koronę, imitującą ząb.

Dlaczego warto wybrać implanty?

Pacjenci cierpiący na braki w uzębieniu mają do wyboru zasadniczo dwa rozwiązania – zastosowanie ruchomych protez lub implanty. Protezy, choć bardziej dostępne dla większości pacjentów, często nie zapewniają dostatecznego komfortu, mogą wypaść jeśli są nieodpowiednio mocowane, w przypadku tzw. „mostów” konieczne jest szlifowanie pozostałych, zdrowych zębów. Implanty nie posiadają tych wad, za to mają kilka dodatkowych zalet. Przede wszystkim są estetyczne, korona całkowicie zakrywa gwint implantu, jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Z pomocą implantów możliwe jest też zrównoważenie obciążenia kości szczęki podczas przeżuwania posiłków. Należy wiedzieć, że w wyniku nierównomiernego obciążenia, kość w miejscu ubytku powoli zanika, a to z kolei prowadzi do obniżenia dziąseł. Z tego powodu zaleca się zamocowanie implantów tak szybko, jak to możliwe po częściowej lub całościowej utracie uzębienia. Choć korony implantów nie są naturalnymi zębami, to ich posiadacze nadal powinni dbać o prawidłową higienę – dzięki temu unikniemy stanów zapalnych jamy ustnej oraz przebarwień na koronach. Dental Clinic w Zamościu to profesjonalny gabinet stomatologiczny, specjalizujący się między innymi w aplikacji implantów zębowych. Bogate, 20-letnie doświadczenie, wyspecjalizowany personel oraz nowoczesne wyposażenie gabinetu stanowią dla wszystkich pacjentów gwarancję szerokiego, pięknego uśmiechu przez lata.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy