Materiał Partnera

5 wskazówek – jak wybrać gabinet stomatologiczny?

5 wskazówek – jak wybrać gabinet stomatologiczny?
Wybór dentysty, który zajmie się leczeniem naszych zębów, nie może być przypadkowy. Zanim zapiszemy się do konkretnego gabinetu, porównajmy różne oferty. Warto na wstępie zastanowić się, czego oczekujemy. Pomóc w tym mogą poniższe porady.

Po pierwsze – pierwsze wrażenie

Powiedzenie Nie oceniaj książki po okładce raczej nie sprawdzi się w przypadku wyboru dobrego gabinetu dentystycznego. Już na pierwszy rzut oka powinniśmy wiedzieć, czy mamy do czynienia z profesjonalistą. Schludny wygląd poczekalni, porządek w recepcji i miła obsługa, to znak, że w tym miejscu dba się o pacjenta. Najważniejszy jest kontakt z lekarzem, dlatego już pierwsza wizyta to okazja to weryfikacji gabinetu. Stomatolog na pierwszym spotkaniu powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem i podejść do jego stanu zdrowia kompleksowo. Wtedy mamy pewność, że lekarz traktuje nas indywidualnie. Każda kolejna wizyta również powinna rozpoczynać się od krótkiej rozmowy. Dzięki niej na pewno poczujemy się pewniej na fotelu.

Po drugie – dbanie o higienę

Przyjazny wystrój poczekalni jest dla nas istotny, ale najważniejsze są porządek i czystość w gabinecie. Przed wizytą kolejnego pacjenta narzędzia powinny być wysterylizowane, a lekarz i asystentka muszą mieć czyste fartuchy. Czysta i uporządkowana przestrzeń sprawia, że od razu czujemy się bezpieczniej i wiemy, że możemy zaufać osobie, która przeprowadzi zabieg.

Po trzecie – umiejętności

Wybierając dentystę, weźmy pod uwagę doświadczenie, zdobyte certyfikaty i udział w kursach. Stomatolog, dla którego leczenie jest pasją, szkoli swoje umiejętności i odbywa rozmaite kursy czy szkolenia. Korzystając z usług doświadczonego dentysty, z jednej strony możemy liczyć na profesjonalne podejście, ale z drugiej strony lekarz z wieloletnim stażem może traktować niektóre zabiegi rutynowo. Młody lekarz, mimo że nie może pochwalić się bogatą praktyką, na pewno jest na bieżąco z nowościami z branży, więc może nam zaproponować nowe rozwiązania.

Po czwarte – nowoczesne metody

Leczenie innowacyjnymi metodami to często zachęta dla pacjentów do skorzystania z usług. Na rynku stomatologicznym panuje ogromna konkurencja, dlatego dentyści nie mogą pozostać w tyle i nieustannie muszą doskonalić swoje umiejętności. To samo dotyczy sprzętu, który w czasie eksploatacji po prostu się zużywa. Gabinet, który inwestuje w nowoczesny sprzęt, na pewno powinien nas zainteresować.

Po piąte – opinia o gabinecie

Jeśli musimy zapisać się do dentysty, niech nie zniechęca nas długi termin oczekiwania. Gabinet chętnie wybierany przez szerokie grono pacjentów świadczy o wysokiej renomie pracującym w nim dentystów. Zanim zapiszemy się do stomatologa, sprawdźmy opinie w internecie. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju zestawienia, które prezentują polecane gabinety i kliniki, np. Ranking gabinetów stomatologicznych aleRanking, dzięki któremu możemy porównać specjalistów z naszej okolicy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy